Kultúra

Prekvapenie na festivale: Na pódiu po 20 rokoch zahrá legendárna prešovská kapela!

To, čo sa zdalo ako nemožné bude realitou. Po vyše dvadsiatich rokoch sa na pódium vráti neexistujúca kapela Nuda. Stane sa tak na festivale na Delni.

Ilustračný obrázok k článku Prekvapenie na festivale: Na pódiu po 20 rokoch zahrá legendárna prešovská kapela!
Zdroj: Facebook.com/helfest.official

Kto by to bol čakal? Prešovská kapela Nuda nie je aktívna už dlhé roky, napriek tomu sa podľa všetkého jednorázovo vráti na pódium.

„Stalo sa neuveriteľné, ale z produkcie sa nám podarilo presvedčiť frontmana Kamila Filku, aby vás prišiel potešiť na Helfest. Kamil oslovil bývalých členov a potvrdil, že odohrajú svoje najznámejšie pesničky z oboch albumov,“ uviedli organizátori.

Bude to zároveň 25. výročie vydania ich prvého singla Tráva, ktorý sa tešil úspechu v televíznych a rádiových hitparádach.

Pokáč aj Horkýže slíže

Skupina vznikla v roku 1997, pri zakladaní bol spomínaný Kamil Filka a bubeník Stano Kociov.

Neskôr sa pridali aj ďalší členovia ako Braňo Goga či Stano Čorej. Na Helfeste sa k nim pridá Martin Husovský a tiež Dano Griglák.

Organizátori ešte pripomenuli, že lístky na festival sa míňajú rýchlejšie ako v roku 2023. Dúfajú preto, že aj tento rok bude festival vypredaný.

Okrem Nudy na akcii na konci leta 31. augusta na Delni zahrajú aj Heľenine oči, Horkýže slíže, Pokáč, Hrdza, A.M.O., Hudba z Marsu, Smola a hrušky či Bijouterrier.

archívne foto

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM