Ľubomír Hudačko Šport

Nedal sa zastaviť. V drese HBC Šindliar zahviezdil hráč Maťo Liba, ktorý zaznamenal v jednom zápase až sedem zásahov. Jeho tímu to však body napokon neprinieslo. Ako hrali ďalšie mužstvá prinášame v prehľade výsledkov Prešovskej hokejbalovej ligy.

Ilustračný obrázok k článku Športová kuriozitka v Prešove: Hráč dal počas zápasu až 7 gólov, tím aj tak prehral

HBC Paluto – HBC Tornádo 4:5 pp. (1:1, 1:0, 2:3) Góly: Ličák 1, Španiel, Smrek – Onderko 2, Valkár, Žulkovský, Lukáč Brankári: Kováč – Konečný Rozhodcovia: Kochan, Francan

Oba tímy nastúpili na zápas 11. kola pre zranenia svojich hráčov v oklieštených zostavách, čo aj napriek tomu vôbec neubralo na kvalite zápasu. V ňom si vedenie, ale aj doťahovanie výsledku vyskúšali obe mužstvá. Vyrovnanie na 4:4 prišlo necelé dve minúty pred koncom riadnej hracej doby, po nádhernej kolmici na unikajúceho Martina Smreka, ktorý profesorsky zavesil a muselo sa predlžovať. To prinieslo opatrný hokej a keď už obaja manažéri vyberali mená na trestné strieľania, 49 sekúnd pred koncom predĺženia rozhodol po dorážke Miroslav Lukáč.

HBC Fany Sport – HBC Šindliar 12:9 (4:0, 6:5, 2:4) Góly: Fabuľa 4, Sedlačko 3, Viazanko 2, Stanislav, Pazdič, Čengeri – Liba 7, Sopko Brankári: Konečný – Durkáč Rozhodcovia: Francan, Richter Pet.

Až nečakane veľký odpor kládli aktuálnemu majstrovi hráči spoza hraníc nášho mesta, za ktorých konečne naplno zabral Maťo Liba, autor 7 gólov.

HBC Panthers – HBC Pirates 15:1 (5:0, 1:1, 9:0) Góly: Kuchár 4, Kochan, Kristek, Francan a Richter Pet. po 2, Košuth, Maťaš, Rozenberg – Baláž Rób. Brankári: Sedlák – Estočák/Polťák Rozhodca: Mitra

Vo vzájomných zápasoch týchto mužstiev sa bude rozhodovať o lepšej pozícií pred Play off (aj keď to je ešte ďaleko) a Pantheri preto neponechali nič na náhodu. Keď sa k tomu pridala ich takmer kompletná zostava a prvý brankár Pirátov si vybral deň voľna debakel bol na svete.