ELA Krimi

Pre rozsiahly požiar v Prešove EVAKUUJÚ ľudí, okolie ja uzatvorené

Pre rozsiahly požiar v spaľovni odpadov na Jilemnického ulici v Prešove evakuujú ľudí z firiem.

Ilustračný obrázok k článku Pre rozsiahly požiar v Prešove EVAKUUJÚ ľudí, okolie ja uzatvorené
13
Galéria

Okolie je uzatvorené. Pre TASR to uviedol primátor mesta František Oľha. Požiar podľa mesta vznikol pravdepodobne v priestoroch skladu horľavých látok. Obyvateľom mestských častí Solivar a Šváby preto odporúčajú nevetrať a nevychádzať von.

Zatiaľ sú evakuované všetky firmy v okolí a všetko vytláčame von, civilov aj zamestnancov vo firmách. Horia sklady spoločnosti, ktorá má v Prešove spaľovňu na odpad. Vyzerá to na extrémne rozsiahly požiar," vyhlásil primátor s tým, že na mieste permanentne vybuchuje.

Hasiči majú podľa jeho slov požiar zatiaľ pod kontrolou. „Čakáme na chemické laboratórium, lebo dym je obrovský a stúpa vysoko,“ povedal primátor. Na miesta zasahujú viaceré zložky z celého Prešovského kraja.

Na otázku, či horí nebezpečný odpad, uviedol, že to zatiaľ nevedia úplne presne. „Horí značná časť areálu, sú tam aj sklady horľavých látok aj určité nebezpečné látky,“ vysvetlil Oľha.

Obyvateľom mestskej časti Solivar a sídliska Šváby odporúča, aby nevetrali a uzavreli si okná. „Nech sa ľudia vyhýbajú tejto lokalite,“ povedal primátor. Zatiaľ podľa jeho slov nebola v meste vyhlásená mimoriadna situácia.

Objektívom: Prešovčanov v piatok vystrašil masívny požiar
13
Galéria
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM