Ľubomír Hudačko Správy

Právne poradnestvo v Prešove zadarmo: Pozrite, kde a kedy!

Prešovčania sa budú môcť poradiť k otázkam práva. Informácie, ktoré im pomôžu a zaujímajú ich dostanú zadarmo. Kedy a kde budú mať na to príležitosť už o pár týždňov?

Ilustračný obrázok k článku Právne poradnestvo v Prešove zadarmo: Pozrite, kde a kedy!
Foto: Ľubomír Hudačko / Zdroj: Dnes24.sk

Priestory k tomu poskytne Mestský úrad, práve tam sa občania môžu obrátiť so svojimi požiadavkami obrátiť. Radnica totiž podporila projekt bezplatného právneho poradenstva, s ktorým prišla vlani pilotne Slovenská advokátska komora.

„Podľa predsedu SAK Ľubomíra Hreždoviča mala táto aktivita vlani veľký úspech, keď sa do nej zapojilo niekoľko regionálnych advokátskych organizácií a celkovo poskytli radu 380 občanom z celého Slovenska,“ uviedol tlačový referent prešovského MsÚ Milan Grejták. Pilotná časť projektu sa podľa jeho slov uskutočnila v štyroch krajských mestách. Vďaka podpore myšlienky zo strany radnice a prešovských advokátov sa tak budú v tomto roku poskytovať právne rady zadarmo už aj v metropole Šariša.

„Prešovská radnica na projekte participuje bezplatným poskytnutím priestorov. Osvedčil sa totiž model, keď občania pre radu prichádzajú na mestský úrad, ktorý je prirodzeným centrom diania,“ podotkol Grejták.

Dodal, že bezplatné právne poradenstvo sa bude poskytovať v zasadacej miestnosti MsÚ v Prešove na Jarkovej ulici číslo 24, a to konkrétne v stredu 22. apríla, v čase od 9.00 do 14.00 hodiny.

Čítajte tiež:

Prešovská radnica hľadá nových pracovníkov: 10 pozícií, na ktoré sa ľudia môžu hlásiť

foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM