Ľubomír Hudačko Kultúra

Pozoruhodný talent: V meste žije prešovský Andy Warhol, farby v obrazoch vie zmiešať ako málokto

Dávid Labik maľuje len rok a pol. No talent tohto Prešovčana je neprehliadnuteľný. Veď posúďte sami!

Ilustračný obrázok k článku Pozoruhodný talent: V meste žije prešovský Andy Warhol, farby v obrazoch vie zmiešať ako málokto
Zdroj: Dnes24.sk

Dávid Labik začal maľovať sám pre zábavu, no dôležité je, aby si každý umelec našiel svoj štýl a aby bol osobitý.

„Popart je moderný štýl, udáva trendy. Dôležité je, aby umelec nezaspal a naďalej sa zdokonaľoval a produkoval,“ hovorí Lucia Rosoľanková, organizatorka výstavy v popradskej galérii Encián.

Podľa nej každý má svoj štýl a v poparte sa urobí základná linka a väčšinou sa maľujú osobnosti, alebo moderné predmety dnešnej doby. Je tam zvýraznená farebnosť a sýtosť farieb. Odpovedá preto aj na otázku, prečo je znázornená na obraze niekedy aj modrá hlava človeka.

„Umelec to tak vnímal, má zvláštne vnímanie farieb. Veľmi málo umelcov to má v dnešnej dobe, aby vedeli farby zmiešať v takom kontexte ako Dávid Labik. Je to možno až šokujúce, niekto by tú modrú hlavu nedal. Pracovne ho určite môžeme nazvať novodobým prešovským Andym Warholom,“ dodáva Rosoľanková.

Galérie Encián v Poprade, kde Prešovčan vystavoval obrazy je otvorená celý rok, podľa sezóny. Labik vystavoval do konca septembra, kvôli klimatickým podmienkam.

foto: archív lr

V Prešove máme Andyho Warhola: Pozrite na umenie Dávida Labika!
5
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM