Ľubomír Hudačko Správy

Poznáme výsledky testovania deviatakov: Pozrite, ktorá z prešovských škôl dopadla najlepšie

Školský rok sa skončil a žiaci už prázdninujú. Deviatakov čakal aj tento rok test, v ktorom si zmerali svoje vedomosti s rovesníkmi z celého Slovenska. Pozrite sa, ako dopadli tí prešovskí.

Ilustračný obrázok k článku Poznáme výsledky testovania deviatakov: Pozrite, ktorá z prešovských škôl dopadla najlepšie
Zdroj: TASR

Na deviatakov čakala v ich poslednom roku na základnej neľahká úloha v podobe celonárodného testovania. Výsledky testu ukazujú, ako zvládajú slovenský jazyk a literatúru a matematiku v porovnaní so žiakmi škôl z celého Slovenska.

V Testovaní 9 v Slovenskom jazyku a literatúre, ktorý v tomto roku písalo 38 227 žiakov boli najúspešnejší žiaci Spojenej školy, Vojenskej v Košiciach. Tu bol testovaný len jeden žiak, ktorý dosiahol úspešnosť 91,67% na druhom mieste sa umiestnila Cirkevná ZŠ sv. Petra a Pavla zo Stropkova, kde deviataci dosiahli úspešnosť 90,58%.

V Prešove sa v slovenskom jazyku a literatúre najviac darilo deviatakom z Cirkevnej základnej školy sv. Gorazda s úspešnosťou 75,7%. Hneď za ňou sa umiestnila Spojená škola Pavla Sabadoša internátna so 73,3% úspešnosťou a nasleduje ZŠ Kúpeľná so 72,3%.

V matematike sa z celoslovenského prvenstva teší ZŠ Slobodného slov. vysielača v Banskej Bystrici, ktorej študenti dosiahli 90,51%. Tesne za nimi zaostala SZŠ pre žiakov so všeobecným intelektovým nadaním s úspešnosťou rovných 90%.

Najlepšie vedomosti v matematike preukázali v Prešove deviataci zo ZŠ na Matice slovenskej 13/A so 69,2%. Na druhom mieste sa umiestnila ZŠ Májové námestie so 68,4% a tesne za ňou zaostala ZŠ Kúpeľná so 66,4%.

Spomedzi prešovských škôl sa na základe testu v Matematike umiestnila na poslednom mieste Spojená škola Pavla Sabadoša internátna na Duklianskej s rovnými 41% a v Slovenskom jazyku a literatúre bola posledná ZŠ Matice slovenskej 13/A s 53,6% úspešnosťou.

foto: Ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM