Iné športy

Prešov hral proti obhajcovi titulu. Zápas už nemohol ovplyvniť priečku v tabuľke, ani súpera do play-off a tak príležitosť dostali ďalší hráči z kádra.

Ilustračný obrázok k článku Posledný zápas nadstavby: Prešovčania hostili obhajcu titulu, hrali aj náhradníci
10
Zdroj: Vkmiradpupresov

Na palubovke športovej haly Spojenej školy sa dohrávalo posledného kolo nadstavbovej časti volejbalovej extraligy mužov. VK Mirad PU Prešov hostil obhajcu titulu, družstvo VKP Bystrina SPU Nitra. Duel dovoľoval trénerom preskúšať svojich zverencov pred rozhodujúcimi zápasmi sezóny. Tri body a víťazstvo 1:3 si vybojovali hostia zo západu Slovenska výsledkom 1:3 (-26, 22, –15, –14).

Hneď úvod zápasu potvrdil, že meranie síl týchto dvoch súperov má stále svoj náboj. V prvom dejstve to bolo napínavé a hostia potrebovali až štyri setbaly nato, aby napokon po nedorozumení domácich v nahrávke vyhrávali 0:1. Hralo sa do rozdielu 26:28. Druhý set bol výrazne v réžií Prešovčanov. Za stavu 23:14 sa dostal na podanie hostí Miloš Horník a šnúrou 7 bodov dával svojím spoluhráčom šancu na zdramatizovanie. To sa však nakoniec nekonalo a domáci si vyrovnanie a zisk setu ustrážili prudkým útokom kapitána Martina Sopka.

Priebeh tretieho a štvrtého setu bol podobný. Nitrania riskantnou hrou na podaní zbierali náskok a domáci sa len veľmi ťažko presadzovali v útoku. Sety získali vo svoj prospech hostia pomerom 15:25 a 14:25 a celkovým víťazstvom 1:3.

Na ihrisku sme v priebehu celého zápasu videli niekoľko desiatok striedaní. Hru si vyskúšali aj hráči z lavičky a či svojimi výkonmi presvedčili koučov uvidíme v zápasoch play-off. O týždeň začína záverečná časť extraligy, štvrťfinále play-off. Prvý zápas a sériu na dva víťazné zápasy odštartuje VK Mirad PU Prešov v piatok (23.02.2018) o 19:00 proti tímu TJ Spartak Myjava.

Jaroslav Vlk, tréner VK Mirad PU Prešov: „Na posledný zápas nadstavby sme nastúpili s menšími zmenami v zostave. Pred play-off sme skúšali rôzne kombinácie. Prvý set sme prehrali vlastnými chybami, v druhom sme napriek záverečnej dramatizácií jasne dominovali. Od tretieho setu Nitra začala tlačiť servisom, nevedeli sme si poradiť v útoku a koncovke. Nakoniec sa to prejavilo aj na celkovom výsledku zápasu.“

Marek Kardoš, tréner VKP Bystrina SPU Nitra: „Dôležitosť zápasu, bola priamo úmerná úrovni.“

• Najlepší hráč zápasu: Mačuha Filip (Nitra)