Ľubomír Hudačko Rôzne

Poslanec Rudolf Dupkala o situácii na Solivare: Mať sedem retardérov na sto metrov je choré!

Na Solivare sa vo veľkom riešia retardéry. Miestami ich je v úzkych uličkách na jednej kope neúrekom. Podľa poslanca Rudolfa Dupkalu je to choré.

Ilustračný obrázok k článku Poslanec Rudolf Dupkala o situácii na Solivare: Mať sedem retardérov na sto metrov je choré!
Zdroj: Dnes24.sk

Nespokojnosť s retardérmi na Solivare je na dennom poriadku. Svoje o tom vedia najmä miestni obyvatelia, no hlavne vodiči. Prešovský poslanec Rudolf Dupkala si svoj názor nenechal pre seba.

„Sedem, osem retardérov na sto metrov. Veď to je choré a pritom je v meste toľko miest, kde by mali naozaj zmysel a plnili si svoju funkciu. Vyzývam, odstráňte to skôr, ako dôjde k väčšiemu nešťastiu,“ vyjadril svoj postoj na sociálnej sieti. Nárast dopravy v mestskej časti Solivar, ale aj na Šváboch je podľa poslanca za Solivar Ľudovíta Malagu dlhodobo výrazný. Dopomohli tomu rozhodnutia z minulosti. „Na základe petície obyvateľov ulice Kysuckej sa realizoval projekt upokojenia dopravy. Nič nie je konečné a dokonalé, prehodnocujeme daný stav a vylepšenia prídu, niečo sa ale naštartovalo. Nie všetky komunikácie v Solivare sú ale v správe mesta. Napríklad, ulice Solivarskú, Soľnobanskú, Zlatobanskú spravuje VÚC,“ uviedol vysvetlenie Malaga.

Súhlasne sa v mohutnej diskusii vyjadrili aj občania, Patrik chodí predmetnou cestou dennodenne: „Odstráňte to. Kto toto schválil na tomto mieste, nechápem. Prečo niečo také nedajú tam kde to splní účel napríklad od konečnej trolejbusovej linky jednotky. Smerom k majetkom jazdia ako blázni,“ pridal názor.

„Ak by sa začali všetci občania bývajúci pri ceste správať takto, tak by bol celý Prešov plný retardérov a ostrovčekov. Predpokladám, že tá cesta je tam dlhšie, ako ktorýkoľvek občan, čo tam býva. A toto riešenie je príliš jednostranné,“ hovorí k téme Ivan. Nuž, zrejme len čas ukáže, ako sa ďalej situácia bude vyvíjať.

foto: archív fb

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM