Správy

Poslanec OĽANO Jozef Bubnár KONČÍ vo funkcii: Mal dosť vyhrážok i priania smrti

Ďalší poslanec končí predčasne. Bubnára by mal v poslaneckých laviciach podľa výsledkov vo voľbách v roku 2020 nahradiť Vojtech Tóth.

Ilustračný obrázok k článku Poslanec OĽANO Jozef Bubnár KONČÍ vo funkcii: Mal dosť vyhrážok i priania smrti
Zdroj: TASR/Michal Svítok

Poslanec Národnej rady (NR) SR za hnutie OĽANO Jozef Bubnár končí vo funkcii. Informoval o tom v sobotu na sociálnej sieti. Hovorí najmä o zdravotných dôvodoch. Od septembra sa chce podľa vlastných slov vrátiť do školstva. Vzdanie sa mandátu v najbližších dňoch oznámi oficiálne aj vedeniu parlamentu.

Bubnár sa poďakoval voličom za preferenčné krúžky. „Po roku a pol môjho pôsobenia v Národnej rade vás však musím s poľutovaním informovať, že túto moju životnú etapu – pôsobenie vo funkcii jedného zo 150 zákonodarcov – navždy uzatváram," uviedol.

Skonštatoval, že politiku ako takú za ten čas vlastne nezažil, pretože svet sa „zacyklil“ v jedinej spoločenskej téme – pandémia ochorenia COVID-19. Poukázal na množstvo jej negatívnych dôsledkov a frustráciu, ktorú si vo veľkej miere podľa neho „odskákali“ politici, vedci, či novinári.

„Ja som nebol výnimkou. Dve zastávky na urgentnom príjme v nemocnici počas júna a júla boli pre mňa finálnym znamením, že vyhrážky, priania smrti, či nenávistné agresívne vulgarizmy prijímané na dennej báze nie je to, o čom som v živote sníval," dodal.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Viac správ zo Slovenska

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM