Ľubomír Hudačko Správy

Popíjanie mladých v Prešove: Na tieto miesta sa cez leto policajti zamerali, aha ako to dopadlo!

Alkohol a mladiství. Žiaľ, v dnešnej dobe to nie je absolútne nič výnimočné. Mladí popíjajú najmä v letných mesiacoch a výnimkou veruže nie je ani mládež v Prešove.

Ilustračný obrázok k článku Popíjanie mladých v Prešove: Na tieto miesta sa cez leto policajti zamerali, aha ako to dopadlo!
Zdroj: Webnoviny.sk

Prešovskí mestskí policajti si počas prázdnin na tínedžerov posvietili. Zamerali sa na na požívanie alkoholických nápojov osobami mladistvými a maloletými v prevádzkach v meste.

Štyri prípady pozitívneho výsledku

Zároveň boli počas akcie skontrolované verejné priestranstvá na Kmeťovom stromoradí, v Záhrade umenia, Námestí mieru a v parkoch v centre mesta. „Počas akcie bolo vykonaných dvadsaťdva dychových skúšok u osobách do 18 rokov z toho v štyroch prípadoch bol výsledok pozitívny, v hodnote od 0,20 – 0,45 miligramu na liter,“ uviedla stanovisko Mestskej polície hovorkyňa radnice Veronika Kmetóny Gazdová.

Najčastejšie dochádza podľa nej k požívaniu alkoholických nápojov vo večerných hodinách v piatky a soboty a to na verejných priestranstvách, kedy tieto osoby po požití alkoholických nápojov navštevujú rôzne podniky, kde majú sťažený prístup k alkoholu. „Ale aj tam dochádza k požívaniu, kde im to kúpi iná osoba od predávajúceho,“ vysvetlila hovorkyňa.

Priestupky riešia aj mimo služby

Táto osoba aj predávajúci sú potom postihnuteľní pokutou do výšky tridsaťtri eur. Maloleté a mladistvé osoby po zistení alkoholu v dychu sú vypočuté za prítomnosti zákonného zástupcu a následne po spísaní dokumentácie je celý prípad / spis / odstúpený na príslušný obecný úrad v mieste jeho bydliska.

„Príslušníci mestskej polície riešia tieto priestupky aj mimo akcie počas bežného výkonu služby, na podnety Mestského kamerového systému v Prešove alebo občanov,“ dodala Kmetóny Gazdová.

foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM