Správy

Ponuka, ktorá sa neodmieta? Noví obyvatelia získajú od mesta peňažnú poukážku

Mesto zároveň prijalo opatrenia, aby nebolo možné všeobecne záväzné nariadenie zneužívať. O čo však vlastne pôjde a ako to bude fungovať?

Ilustračný obrázok k článku Ponuka, ktorá sa neodmieta? Noví obyvatelia získajú od mesta peňažnú poukážku
Zdroj: Dnes24.sk

Každý nový obyvateľ Veľkého Šariša dostane od mesta peňažnú poukážku, ktorú môže využiť v obchodoch, pri platení daní, poplatkov, alebo na zaplatenie nájmu. Na poslednom rokovaní o tom rozhodli mestskí poslanci.

Hodnoty poukážok

„Pri prvom prihlásení sa občana na trvalý pobyt mu mesto poskytne jednorazovo mestské nákupné poukážky v hodnote 200 eur. Pri narodení dieťaťa dostane rodič poukážky v hodnote 200 eur a pri prvom nástupe dieťaťa na základnú školu v meste v hodnote 100 eur,“ uviedol hlavný ekonóm mesta Miroslav Hudák.

To isté platí aj pri prvom nástupe na Základnú umeleckú školu a pri prvom nástupe dieťaťa na vykonávanie športu v športovom klube, ktorý má sídlo na území mesta.

Len vo Veľkom Šariši

Obyvateľovi mesta staršiemu ako 70 rokov mesto každoročne v decembri poskytne mestskú nákupnú poukážku s hodnotou 20 eur. Je možné ich uplatniť len na území Veľkého Šariša.

„Poukážky môžu ľudia použiť na nákup výrobkov a služieb u subjektov, ktorých obchodné a iné predajné miesta sa nachádzajú na území mesta. Sú označené nálepkou obsahujúcou erb, názov mesta a nápis Som hrdý Veľkošarišan. Ďalej na zaplatenie daní, poplatkov a iných úhrad vyberaných mestom. Rovnako na pomoc a podporu činnosti subjektov, ktoré sú zapísané v registri mimovládnych neziskových organizácií, ktoré majú sídlo na území mesta,“ doplnil Hudák.

Proti zneužívaniu

Veľkošarišania môžu spomenuté poukážky použiť tiež na uhradenie tovarov alebo služieb poskytnutých mestskými organizáciami, a to vrátane nájomného, zaplatenia poplatkov a iných úhrad za výkony poskytovateľov zdravotnej starostlivosti, ktorí majú sídlo alebo prevádzkujú zdravotnícke zariadenie na území mesta.

Mesto prijalo zároveň opatrenia, aby nebolo možné všeobecne záväzné nariadenie zneužívať.

A v obrazoch si pozrite aj prezentáciu prešovského centrálneho mestského parku, ktorý má vyrásť na Sekčove.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Hl. foto: archívne

Obrazom: Prezentácia centrálneho mestského parku v Prešove v roku 2018
2
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: TASR

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

Najčítanejšie