Ľubomír Hudačko Správy

Pocta pre prešovskú urológiu: Zaradili ju medzi tri najlepšie pracoviská v SR!

Konferencia Slovenskej urologickej Spoločnosti bola pre Prešovčanov významným dňom. Oddelenie urológie FNsP J. A. Reimana Prešov sa podobne ako minulý rok zaradilo medzi tri najlepšie pracoviská!

Ilustračný obrázok k článku Pocta pre prešovskú urológiu: Zaradili ju medzi tri najlepšie pracoviská v SR!
Foto: Ľubomír Hudačko / Zdroj: Dnes24.sk

Najlepšie slovenské urologické pracoviská za rok 2013 sú už známe. Spoločne s pracoviskami v Martine a Banskej Bystrici sa nimi stala aj urológia v Prešove.

Slovenské urologické pracoviská boli hodnotené z hľadiska rozsahu a náročnosti operačných postupov, ako aj uplatnenia moderných technológií najmä v laparoskopickej operatíve. Počas konferencie bol volený i výbor SUS. Predsedom Slovenskej urologickej spoločnosti sa stal Ivan Minčík, primár Oddelenia urológie FNsP J. A. Reimana Prešov, ktorý ocenenie svojho kolektívu ohodnotil slovami: „Moje poďakovanie za tento významný pracovný úspech nášho pracoviska patrí predovšetkým všetkým lekárom a sestričkám urologického oddelenia, ktorí vykonávajú svoju prácu na vysokej profesionálnej úrovni a majú mimoriadne zodpovedný prístup ku všetkým pacientom,“ povedal.

Pri operačných zákrokoch je prítomný tím lekárov viacerých oddelení, a preto ďalšie ďakovné slová patrili aj im: „Rovnako úprimne chcem poďakovať kolektívu pracovníkov oddelenia anesteziologógie a intenzívnej medicíny, ktorí nám v roku 2013 ochotne pomáhali pri našej pomerne rozsiahlej operačnej činnosti. V súvislosti s týmito pozitívnymi oceneniami pre naše pracovisko sa chceme poďakovať aj vedeniu našej nemocnice za podporu pri rozvoji nášho pracoviska," dodal primár Minčík, ktorý je zároveň prezidentom Slovenskej urologickej spoločnosti.

Radosť z tohto úspechu má samozrejme aj riaditeľ FNsP J. A. Reimana Prešov, Radoslav Čuha: „Blahoželám celému tímu urologického oddelenia. Toto ocenenie je dôkazom jednak vysokej kvality poskytovania zdravotnej ***starostlivosti na tomto pracovisku, a jednak jej dlhodobej stability.“

foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM