Pocta pre prešovskú priemyslovku: Škola získala Cenu predsedu PSK

Významné osobnosti regiónu majú svojich víťazov. Aspoň čo sa týka cien PSK, ktoré si tento rok odniesli okrem hlavných víťazov M. Lajčáka, K. Horáka a in memoriam P. Šperku aj SPŠE v Prešove a regionálna zložka Slovenského zväzu včelárov!

Ľubomír Hudačko
Ilustračný obrázok k článku Pocta pre prešovskú priemyslovku: Škola získala Cenu predsedu PSK
Zdroj: Dnes24.sk

„Vážim si veľmi túto cenu, pretože to je cena, ktorá má spája s týmto krajom. A ja som sa tu vyrástol, odtiaľto mám najbližších priateľov, moja rodina tu žije. Je to súčasť mojej identity, ku ktorej sa hlásim a pre mňa je potešiteľné zistenie, že aj tento kraj sa hlási ku mne. Veľmi si to vážim a je to pre mňa aj záväzok do budúcnosti, do mojej práce,“ povedal po prevzatí ceny šéf slovenskej diplomacie Miroslav Lajčák.

Troch ocenených vybrali poslanci Zastupiteľstva PSK z 24 nominácií. O ďalších troch ocenených rozhodol aj predseda PSK Peter Chudík. V tomto roku sa rozhodol udeliť Cenu predsedu PSK Krajskej organizácii Únie žien Slovenska v Prešove, Regionálnej zložke Slovenského zväzu včelárov Prešovského kraja a Strednej priemyselnej škole elektrotechnickej v Prešove.

Kraj doteraz takto ocenil 52 osobností a inštitúcií. Medzi doterajších držiteľov Ceny PSK patria napríklad Michal Kováč, prvý prezident Slovenskej republiky, Prešovská univerzita, diecézny biskup František Tondra, Jeho Blaženosť Nikolaj, prešovský eparcha Ján Babjak, eurokomisár Ján Figeľ, kardinál Jozef Tomko, Horská záchranná služba, či folklórny súbor Šarišan.

Zdroj: TASR