Hokejisti MHK 32 Liptovský Mikuláš deklasovali v 22. kole Tipos extraligy na domácom ľade HC Prešov 6:0. Marek Hovorka a Sameli Ventelä si pripísali na konto tri asistencie.

Ilustračný obrázok k článku Po supersérii tvrdý pád naspäť: Prešovčanom dal Mikuláš nádielku, dostali kanára

Hokejisti MHK 32 Liptovský Mikuláš deklasovali v 22. kole Tipos extraligy na domácom ľade HC Prešov 6:0. Marek Hovorka a Sameli Ventelä si pripísali na konto tri asistencie.

Potrestali vylúčenie

Domáci začali aktívnejšie, no žiadna z ich striel Petríka veľmi neohrozila. V siedmej minúte prišlo druhé vylúčenie na strane hostí za podrazenie a faul po 38 sekundách presilovky potrestal gólom Walega.

Aj druhý presný zásah Liptákov padol v presilovke – Salija dorazil pod brvno Obdržálkovu strelu. Na začiatku druhej tretiny sa Prešovčania snažili otočiť vývoj zápasu.

Pästný súboj

Držali sa v útočnom pásme, no ku gólu im nepomohli ani dve presilovky a o niekoľko minút zvýšili domáci, keď Jurík skóroval v obklopení dvoch obrancov.

Po 31 sekundách tretej tretiny sa nádeje Prešovčanov na zvrat rozplynuli – od modrej skóroval Ventelä a využil tak ďalšiu presilovku domácich. Piaty gól pridal Jurík, no v tretej tretiny zaujali najmä vylúčenia.

Najprv dostali za pästný súboj po dve minúty Walega a Lalík, neskôr sa medzi Prešovčanmi vylučovalo do konca zápasu. Ružička išiel do šatne za nešportové správanie a tesne pred koncom zápasu ho nasledoval Lalík. Domáci ešte na konci dokonali debakel šiestym gólom, keď Kriška sa presadil strelou z prvej.

Ponúkame aj ďalšie aktuality zo Slovenska:

MHk 32 Liptovský Mikuláš – HC Prešov 6:0 (2:0, 1:0, 3:0)

• Góly: 8. Walega (Hovorka, Ventelä), 13. Salija (Obdržálek), 26. Jurík (Obdržálek), 41. Ventelä (Hovorka), 45. Jurík (Hovorka), 60. Kriška (Ventelä)
  • vylúčení: 6:9 na 2 min., 0:1 na 5 min. + DKZ, 0:1 na 10 min. + DKZ
  • presilovky: 4:0
  • bez divákov

HC MHk 32 Liptovský Mikuláš: Vošvrda – Ventelä, Vartinen, Kurali, Salija, Šepelev, Nemec, Krempaský – Kriška, Hovorka, Uhrík – Jurík, Petráš, Obdržálek – Paločko, Walega, Haluška – Dunčko, Kalousek, Feherpataky

HC Prešov: Petrík – Bakala, Rajnoha, Ružička, Rais, Turan, Jendroľ – Michnáč, Čacho, Welychka – Šimun, Zagrapan, Sýkora – Ľalík, Fekiač, Žilka – Miškuf, Klíma, A. Nauš