Správy

Platí zákaz parkovania na chodníkoch: Ako je na to pripravený Prešov a mestská polícia?

Odstaviť auto na chodníku nie je dobrý nápad, ani keby na ňom neplatil zákaz parkovania. Môžu to osobné vozidlá len vtedy, ak to umožňuje dopravná značka.

Ilustračný obrázok k článku Platí zákaz parkovania na chodníkoch: Ako je na to pripravený Prešov a mestská polícia?
Zdroj: Dnes24.sk

Od 1. marca 2022 nadobudla účinnosť novela zákona o zániku parkovania pre vybrané motorové vozidlá parkovať na chodníku priľahlom k ceste pri zachovaní voľného priestoru 1,5 metra.

Ide o tie, ktoré neprevyšujú 3,5 tony, okrem bicyklov a motocyklov. Parkovať na chodníku budú môcť osobné vozidlá len vtedy, ak to umožňuje dopravná značka. Je však na niečo také mesto Prešov pripravené?

Spôsobuje komplikácie

„Mesto Prešov víta takúto zmenu, nakoľko chodníky majú slúžiť pre chodcov. Zavedenie tejto právnej úpravy do praxe pre krátkosť času však spôsobuje komplikácie vo viacerých slovenských mestách, nakoľko v zimnom období nie je možné realizovať stavebné práce,“ tlmočila pre presov.dnes24.sk stanovisko Odboru životného prostredia a dopravnej infraštruktúry MsÚ Prešov tlačová referentka Lenka Šitárová.

A ako k situácii pristupuje prešovská mestská polícia? „Mestská polícia nateraz posudzuje každý prípad i prípadné sankcie individuálne, so zreteľom na všetky okolnosti a zohľadňujúc fakt, že sa aktuálne pripravuje novela zákona,“ doplnila stanovisko Šitárová.

ilustračné foto

Ďalšie zaujímavosti zo siete Dnes24:

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM