Ľubomír Hudačko Rôzne

Čo bude s okolím po bytovke na Mukačevskej? Mesto prezradilo architektonické návrhy

Už viac ako dva mesiace uplynuli od obrovskej tragédie v histórii krajiny. Čo však bude s miestom po zničenej bytovke? V hre je niekoľko úvah.

Ilustračný obrázok k článku Čo bude s okolím po bytovke na Mukačevskej? Mesto prezradilo architektonické návrhy
Zdroj: TASR

Tragédia v Prešove otriasla celým Slovenskom a zároveň ľudí mimoriadne zmobilizovala. Po čase sa objavujú otázky a dohady, ako to na mieste bude po zničenej bytovke vyzerať.

Dali im ponuku

Podľa informícií z prešovskej radnice sa istý plán chystá. „Mesto Prešov dalo spoločenstvu vlastníkov bytov (SVB) z Mukačevskej 7 ponuku na odkúpenie pozemku pod asanovanou bytovkou,“ uviedol pre Prešov 24 hovorca mesta Vladimír Tomek.

Následne by na mieste mohol vzniknúť pomník.

Mená a dátum

„Pomník by mal byť architektonickým návrhom s menami obetí a dátumom tragédie. V okolí by mohol byť parčík alebo kvetinový záhon.“

„V prípade, že sa SVB rozhodne odpredať tento pozemok mestu, kúpu ešte musí schváliť mestské zastupiteľstvo,“ vysvetlil ďalej Tomek s tým, že odpoveď od SVB radnica zatiaľ nedostala.

V hre by mohlo byť už aj odvolanie mimoriadnej situácie. „Na mieste aktuálne prebiehajú vyšetrovacie úkony. Po ich ukončení mesto Prešov v úzkej súčinnosti s políciou opäť prehodnotí aktuálnu situáciu a následne rozhodne o ďalších krokoch,“ dodal hovorca pre Prešov 24.

V obrazoch nájdete aj nami zaznamenané búracie práce. Kliknite si fotogalériu.

Chcete okrem regionálnych správ dostávať dôležité aktuálne informácie? Nájdete nás aj na FB Dnes24.

Búracie práce zničenej prešovskej bytovky v OBRAZOCH
27
Galéria

Hl. foto: archívne

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie