Petr zachytil TOP úlovok: V Záhradnom pri Prešove vznikol NÁDHERNÝ záber novej kométy
Najlepšie a najľahšie sa dá kométu pozorovať ráno okolo 4:00 hod. na severovýchodnej oblohe v blízkosti súhvezdia Leva, asi 10 stupňov nad obzorom.
Kométu C/2023 P1 Nishimura len nedávno objavil amatérsky astronóm z Japonska a teraz ju aj voľným okom či malým ďalekohľadom je možné pozorovať na oblohe.
Českému fotografovi Petrovi Horálkovi sa teraz podarilo zachytiť vskutku prekrásny záber tejto kométy neďaleko od Prešova, píše portál iMeteo.sk.
Je na nej jasná planéta Venuša a kométa Nishimura.
Začal sa BOJ o pacientov! Na aké BENEFITY ich chcú nalákať zdravotné poisťovne?
Veľkú slovenskú banku zasiahol VÝPADOK! Jej klienti cez internet NIČ nezaplatili
Najlepšie a najľahšie sa dá kométu pozorovať v skorých ranných hodinách okolo 4:00 hod. na severovýchodnej oblohe v blízkosti súhvezdia Leva, asi 10 stupňov nad obzorom.
Ešte týždeň
Kométa bude najviac na oblohe svietiť 17. septembra – vtedy sa očakáva, že dosiahne magnitúdu 5, čo znamená, že za priaznivých podmienok môže byť viditeľná aj voľným okom.
„Najbližšie k našej planéte bude kométa okolo 12. – 13. septembra, kedy nás minie vo vzdialenosti asi 125 miliónov kilometrov. Ostáva tak ešte týždeň pre jej pozorovanie,“ doplnili z iMeteo.sk.
Krásne slnečné počasie už o pár dní SKONČÍ: Pripravte sa na NEPRÍJEMNÚ zmenu
Opravár len otočil PÁČKOU a odišiel: Dôchodkyňa pri pohľade na účet skoro ONEMELA
„Dá sa zachytiť len fotograficky za svitania nad severovýchodným obzorom. Okolo 15. septembra bude možné ju fotograficky zachytiť aj na večernej oblohe, ale aj za súmraku, keď obloha ešte bude dosť svetlá. V sobotu, keď fotka vznikla, bola teda posledná možnosť ju zaznamenať aj fotografovať pomerne ľahko, čo mnohí fotografi vrátane tých na Slovensku využili,“ povedal samotný autor forografie Petr Horálek.
Jeho snímu dokonca Americký Národný úrad pre letectvo a vesmír (NASA) v pondelok vybral ako prestížnu astronomickú snímku.