Ľubomír Hudačko Správy

Ostrý štrajk zamestnancov DPMP je na spadnutie: Hrozí, že autobusy celý deň v Prešove nebudú premávať!

Už sa to blíži! V Prešove reálne hrozí, že celý deň nebudú premávať linky MHD. Zamestnanci Dopravného podniku totiž neprijali návrh predstavenstva spoločnosti o navýšení ich platov o 12 centov na hodinu.

Ilustračný obrázok k článku Ostrý štrajk zamestnancov DPMP je na spadnutie: Hrozí, že autobusy celý deň v Prešove nebudú premávať!
Zdroj: TASR

Zároveň sa odborári dohodli na celodennom ostrom štrajku, ktorý by sa mal uskutočniť v pondelok 26. mája od 4.30 h.

Podľa predsedu odborovej organizácie DPMP Milana Gálla štrajkovú pohotovosť už podporuje takmer 80 % zamestnancov a na stretnutí všetci prejavili vôľu vstúpiť do štrajku nielen na všetkých spojoch, ale aj na pracoviskách. „Zamestnanci, ktorí na zmenách nastúpia do práce, nebudú pracovať, budú štrajkovať na pracoviskách. Autobusy zostanú v garážach,“ povedal.

Už v najbližší piatok by mali odborári a predstavenstvo rokovať ešte raz a z výsledku tohto rokovania vyplynie, či sa ohlásený ostrý štrajk skutočne uskutoční. Zamestnanci totiž požadujú zvýšenie hodinovej mzdy o 20 centov. Predsedníčka Predstavenstva DPMP Štefánia Andraščíková však aj poznamenala, že rokovať chcú, no priestor na ďalšie zvyšovanie miezd vidí len veľmi malý. Podľa jej slov ani 12 centov, ktoré už zamestnancom ponúkli, nie je schválených v mestskom rozpočte a rozhodnúť o nich budú musieť v konečnom dôsledku poslanci zastupiteľstva.

Odborári DPMP sú v štrajkovej pohotovosti už približne dva týždne. Ostrý hodinový štrajk naposledy absolvovali v roku 2011. Celodenný štrajk v Prešove podľa Gálla ešte nebol.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM