Kultúra

Oslava tanca, spevu a folklóru: Pre Knechtovú bolo vystúpenie so Šarišanom špeciálne

Folklór v Prešove zažil sviatok. Opäť sa po čase publiku predstavil Šarišan so speváčkou Katkou Knechtovou. Bolo to pre všetky strany nezabudnuteľné.

Ilustračný obrázok k článku Oslava tanca, spevu a folklóru: Pre Knechtovú bolo vystúpenie so Šarišanom špeciálne
14
Galéria

S Mestskou halou speváčku viaže množstvo spomienok. Fanúšikom na sociálnej sieti sa vyznala z pocitov, ktoré ňou lomcovali po vystúpení s folklórnym súborom Šarišan v Prešove práve na tomto legendárnom mieste.

Naposledy na Gotta

„Môj prvý koncert bol koncert Mariky Gombitovej, na ktorý ma sem zobral môj otec, keď som bola ešte malá. Neskôr išlo o koncert kapely Lucie, na ktorom som pocítila, že chcem spievať a skladať hudbu,“ prezradila niečo zo svojich spomienok. To však nie je všetko, absolvovala tu svoje prvé turné už aj ako interpretka.

„Bolo tu aj moje prvé turné s IMT Smile a kapelou Prúdy + Olympic, keď som mala 15 rokov. A úplne posledný koncert, na ktorý som v našej Mestskej hale bola, bol koncert Karla Gotta. A tentoraz to bol ten môj. Nedokážem popísať tie emócie,“ okomentovala na záver silné puto, ktoré si vytvorila s týmto priestorom aj ona sama.

Podujatie, ktoré dostalo názov Puto patril aj oslave 720. výročia udelenia mestských výsad Prešovu.

Pocta kultúre

„Umelci ním prepojili stovky Prešovčanov, ktorí im svojim neutíchajúcim potleskom poďakovali za ich dokonalé folklórno-popové spojenie spevu, hudby a tanca,“ pochválila program aj primátorka Andrea Turčanová.

Podľa jej reakcie na sociálnej sieti predviedli famózne predstavenie s úžasnou atmosférou. „Chcem touto cestou zo srdca poďakovať všetkým, ktorí sú v tomto projekte zapojení, za hodnotné vzdanie pocty tradičnej kultúre nášho nádherného kraja,“ zakončila vyznanie primátorka Turčanová.

Zábery z predstavenia si nezabudnite pozrieť v priloženej fotogalérii.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Prešova a okolia.

V OBRAZOCH: Katka Knechtová sa opäť spojila so Šarišanom
14
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie