Ilustračný obrázok k článku Opýtali sme sa Prešovčanov, čo im v meste chýba: Prišli VEĽAVRAVNÉ odpovede!
Zdroj: Dnes24.sk

Opýtali sme sa Prešovčanov, čo im v meste chýba: Prišli VEĽAVRAVNÉ odpovede!

V meste je stále čo vylepšovať. Zhodujú sa na tom naši čitatelia, ktorí odpovedali na otázku, čo im v Prešove chýba množstvom komentárov a návrhmi.

Správy
Správy

Opýtali sme sa Prešovčanov, čo im v meste chýba: Prišli VEĽAVRAVNÉ odpovede!

V meste je stále čo vylepšovať. Zhodujú sa na tom naši čitatelia, ktorí odpovedali na otázku, čo im v Prešove chýba množstvom komentárov a návrhmi.

Ilustračný obrázok k článku Opýtali sme sa Prešovčanov, čo im v meste chýba: Prišli VEĽAVRAVNÉ odpovede!
Zdroj: Dnes24.sk

Odštartovaná anketa pre Prešovčanov na našom facebooku rozvírila hladinu odkazov a návrhov, čo mestu Prešov chýba a čo by malo zlepšiť. Prišlo nám od vás množstvo komentárov, z ktorých vyberáme len nepatrnú vzorku.

Nutné gumáky

Pavlína je zástancom vyššej koncentrácie zelene a parkov. „Určite nie ďalšie obchodné centrá. A tiež opravovať chodníky a cesty tam, kde to naozaj treba. Niektoré sú teda katastrofa a keď zaprší, tak tam vznikne jedna veľká nepriechodná mláka, že rovno rovno potrebujete rybárske gumáky,“ napísala na našom facebooku.

Čo z uvedeného vám v Prešove chýba najviac?

Kúpalisko 33.3%

Desiatky komentárov sa v mnohom opakovali, či zhodovali. Mestu určite čosi chýba, podľa Dášeň sú to lesoparky, parky, umelé jazierká, športparky a poriadne prírodné kúpalisko. „Okolie rieky Sekčov bolo na to ako stvorené, bohužiaľ, vyrástol park obchoďákov. V Prešove sa len obchody stavajú,“ posťažoval sa na sociálnej sieti.

Kúpalisko aj park

To Tomáš zašiel ešte ďalej a pomenoval priamo, čo si myslí. „Primátor, ktorý by viedol mesto s víziou dlhšou, ako je jeho volebné obdobie, ktorý by to nebral ako biznisplán. Tiež úradníkov, ktorí žijú v Prešove a Prešovom a uvedomujú si, že sú našimi zamestnancami a nie pánmi. Potom by sa to možno začalo vracať do normálu, po čom toľko ľudí volá,“ uviedol svoj názor.

Mirovi chýba kúpalisko miesto Záhrady umenia a s tým sa zhodli aj ďalší naši čitatelia. Peter pre zmenu volá po oddychovej zóne. „Ako napríklad v Košiciach majú staničný park. Veril som, že bude v Prešove Centrálny Park,“ pridal svoj postreh.

Kataríne zas chýba pre zmenu skoro všetko. „Funkčné vedenie mesta, ktoré urobí z Prešova živé, čisté, moderné, zelené, otvorené, kultúrne mesto. Chýbajú všetky športoviská pre deti aj dospelých, chýbajú miesta pre psíčkarov, chýba skoro všetko, okrem obchodných centier,“ uviedla.

Ak by ste mali vymenovať, čo vám v Prešove chýba, čo by to bolo? A inak, dobré ráno 😊

Posted by Prešov24.sk on Tuesday, May 4, 2021

Zostaňte v obraze! Najčerstvejšie správy zo Slovenska

Jurajovi taktiež chýba život. „Prešov už nie je tým, čím bol. Prešov umiera, vytratil sa z neho život,“ znie jeho stanovisko.

Stromy a zeleň

Mária by privítala parky. „S obrovskými stromami, ako je ten neprístupný na Čiernom moste. Keď býval otvorený, bolo v ňom úžasne. Škoda, že tie stromy nenarastú z večera do rána,“ vysvetlila.

Čosi viac k téme zelene pridala aj Marika. „Píšete viacerí, že tu chýba viac zelene, ale ani o tú, ktorú máme v centre mesta nie je poriadne postarané. Odpadky, zanedbané chodníky je každodenná realita. Áno, robí sa rekonštrukcia. Ale prejde rok, dva a chodníky prerastá burina, stromi si žijú svojím životom, v kvetináčoch vysušené rastliny. Turisti do centra mesta? Hanbila by som sa. Poriešiť koše na triedený odpad. Plastové fľaše – plechovky. Prejdite sa Hlavnou ulicou. Stojíte na zastávke a prší na vás. Ľudia sa tlačia pod budovami, aby nezmokli čakajúc na MHD. Sme ešte ďaleko za kultúrnym svetom,“ znie na záver jedna z mnohých veľavravných odpovedí.

Vo fotogalérii nájdete aj zábery na skrášlené prostredie pri Prešovskej univerzite.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Objektívom: Pri Prešovskej univerzite žiari aleja tulipánov
5
Galéria
Zdroj: Marcel Mravec, Prešovská univerzita

Nepremeškajte ani ďalšie správy z východu:

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín