Ľubomír Hudačko Správy

Do konca sezóny II. ligy ostáva odohrať šesť zápasov, Prešov má už len štvorbodový náskok. Košice navyše majú lepšie skóre.

Ilustračný obrázok k článku Tentoraz to nevyšlo: Prešovčania prehrali a dovolili Košiciam priblížiť sa na 4 body

Ťažký duel na ihrisku Púchova Prešovčania nezvládli. Hoci vyhrávali takmer celý zápas 1:0, v poslednej desaťminútovke prišli o všetky body.

Namiesto navýšenia náskoku prišiel 10 minút pred koncom trest a aby toho nebolo málo, domáci MŠK zvrátil výsledok na svoju stranu gólom v nadstavenom čase.

Prvá jarná prehra

Tatran tak má pred druhými Košicami už len štvorbodový náskok.

Tie na ihrisku žilinského béčka remizovali 2:2, zelenobieli tak zaknihovali prvú jarnú prehru.

„Súboj v Púchove bol o dvoch rozdielnych polčasoch. V prvom sme jasne dominovali, vytvorili sme si niekoľko výborných šancí, žiaľ, do polčasu bolo “len” 0:1. V druhom polčase bol Púchov lepší, dôraznejší. Hrali sme veľmi pasívne, nedokázali sme udržať loptu na súperovej polovici a z toho pramenil tlak domácich. Nanešťastie sme si výsledok neustrážili a dostali gól na 1:1. Potom sme zase začali hrať, vytvorili sme si dobré príležitosti, ale nepremenili sme ich a nakoniec nás súper dorazil z poslednej štandardky. Určite nás za to tréner nepochválil, ale hlavne sme nahnevaní sami na seba. Takéto herné výpadky sa nám viac nesmú opakovať,“ povedal po zápase obranca Martin Baran, vyjadrenie priniesol Tatran Prešov na sociálnej sieti.

MŠK Púchov – 1. FC Tatran Prešov 2:1 (0:1)

• Góly: 80. Kaufman, 90.+ Holiš – 9. Baran.
  • ŽK: Michlík, Pobořil, Kaufman, Cifranič, Holiš – Nemtinov, Baran, R. Nagy,