Správy

ŠOK na začiatku roka: Vo Vranove nad Topľou odteraz už nebude MHD zadarmo. Čo je dôvodom?

Táto zmena prichádza ako časť úsporných opatrení, ktoré mesto zavádza, aby sa vyrovnalo so súčasnými ekonomickými výzvami.

Ilustračný obrázok k článku ŠOK na začiatku roka: Vo Vranove nad Topľou odteraz už nebude MHD zadarmo. Čo je dôvodom?
Zdroj: TASR/Alexandra Moštková , TASR/Pavel Neubauer

Mestská hromadná doprava vo Vranove nad Topľou už nie je pre cestujúcich zadarmo. Po dvoch rokoch od jej zavedenia mesto nenašlo peniaze na dotovanie tejto služby, ktorú poskytovalo nielen pre obyvateľov mesta, ale aj celého okresu.

Táto zmena prichádza ako časť úsporných opatrení, ktoré mesto zavádza, aby sa vyrovnalo so súčasnými ekonomickými výzvami.

Primátor mesta Ján Ragan vysvetlil, že i napriek obľube a rastúcemu využívaniu bezplatnej verejnej dopravy v posledných dvoch rokoch, súčasná finančná situácia neumožňuje udržiavať tento program v plnom rozsahu.

Zdarma aspoň pre seniorov

„Čaká nás náročný rok a musíme byť rozumní vo využívaní našich zdrojov,“ povedal Ragan. „Našim seniorom chceme však naďalej poskytovať podporu, a preto sme sa rozhodli zachovať bezplatnú dopravu pre občanov nad 65 rokov.“

Mesto vyčlenilo na prevádzku mestských liniek v roku 2024 sumu 190-tisíc eur s cieľom zabezpečiť 88-tisíc kilometrov jazdy a prepravu viac ako 160-tisíc cestujúcich.

Zmeny v systéme dopravy podľa radnice odrážajú nielen finančnú situáciu, ale aj snahu mesta poskytovať služby zraniteľným skupinám občanov.

archívne foto

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM