Správy

Náčelník mestskej polície: Vo Vranove je pre nás teraz viac práce, čo je dobrá správa

Mesto Vranov nad Topľou získalo na projekt Miestnych občianskych a preventívnych služieb (MOaPS) z eurofondov približne 490-tisíc eur.

Ilustračný obrázok k článku Náčelník mestskej polície: Vo Vranove je pre nás teraz viac práce, čo je dobrá správa
Zdroj: Dnes24.sk

Dvanásť členov MOaPS rozdelených do dvojíc pomáha v zabezpečovaní verejného poriadku v troch častiach mesta, a to v Čemernom, na Rodinnej oblasti a na Budovateľskej ulici. TASR o tom informovala hovorkyňa mesta Eva Fedorňáková.

„Túto službu sme začali využívať v roku 2015. Následne pokračovala v roku 2019 a teraz tretíkrát využívame služby MOaPS, a to s cieľom zvýšiť občiansku zodpovednosť, zlepšiť občianske spolunažívanie a podporiť vzdelávanie a zamestnanosť v marginalizovanej komunite,“ povedala Fedorňáková s tým, že projekt potrvá 30 mesiacov, a to bez finančnej spoluúčasti samosprávy.

Zvýšený počet hlásení

Úlohou členov je okrem iného dohliadať na poriadok a bezpečnosť v meste a monitorovať a zabezpečiť bezpečnosť detí, hlavne počas ich odchodu do školy a zo školy.

Ďalej dohliadať na ochranu verejného a súkromného majetku pred poškodzovaním. Sú tiež nápomocní príslušníkom Policajného zboru a mestskej polície (MsP).

„V roku 2023 sme nemali MOaPS a sme radi, že ju máme toho roku. Bol zvýšený počet hlásení a viac práce bolo pre nás, takisto aj pre štátnu políciu, takže je to veľmi dobrá správa,“ dodal náčelník MsP Vranov nad Topľou Peter Čečko.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM