Správy

Jarmok v Stropkove ponúkne takmer 200 stánkov: V meste po dlhých rokoch zahrá aj Peter Nagy

Mesto Stropkov finišuje s prípravami na 27. ročník obnoveného jarmoku.

Ilustračný obrázok k článku Jarmok v Stropkove ponúkne takmer 200 stánkov: V meste po dlhých rokoch zahrá aj Peter Nagy
Zdroj: TASR/Henrich Mišovič

Mesto Stropkov finišuje s prípravami na 27. ročník obnoveného jarmoku. Organizátori si pripravili bohatý kultúrno-spoločenský program a množstvo sprievodných podujatí. TASR o tom informoval hovorca mesta Stropkov Peter Novák.

Jarmočný program je podľa jeho slov mixom folklóru, populárnej hudby, výtvarného umenia, ľudových remesiel a dokonca i športu.

Letné kino

V utorok (1. 8.) sa začal medzinárodný maliarsky plenér za účasti výtvarných umelcov zo Slovenska, Česka, Poľska a Ukrajiny.

Vernisáž je naplánovaná na štvrtkový (3. 8.) podvečer. Tamojší divadelný ochotnícky súbor Ondavan odohrá v jarmočnom týždni reprízu hry Karolova teta a v galérii kaštieľa sa bude konať autorská výstava Fragmenty z laboratória stropkovskej rodáčky, výtvarníčky Edity Vološčukovej.

Priaznivci fotografie si môžu pozrieť fotografickú výstavu Makrosvet Stropkovčana Jozefa Šeršeňa.

Súčasťou leta v Stropkove je medzinárodný mládežnícky futbalový turnaj Memoriál Alojza Lehockého. V stredu, štvrtok a v nedeľu (6. 8.) bude pri kaštieli k dispozícii projekcia letného kina.

„Piatkový (4. 8.) program odštartuje konferencia partnerských miest v kaštieli. Samotné otvorenie jarmoku na námestí je naplánované na 16.00 h. Pozornosť by som chcel upriamiť na folklórne pásmo na tému slovenského vysťahovalectva za Atlantik v 19. storočí – Keď sa Slovák preč do sveta poberal,“ doplnil primátor.

Po rokoch aj Nagy

Vyvrcholením piatkového večera budú vystúpenia skupín AYA a Kandráčovci.

Záver prvého dňa bude patriť ľudovej veselici v podaní kapely Basawel.

„Vrcholom druhého jarmočného dňa bude vystúpenie slovenskej reggae kapely Medial Banana a po dlhých rokoch sa v Stropkove predstaví nestarnúci Peter Nagy so skupinou Indigo. Sobotný večer uzavrie po polnoci diskotéková šou,“ dodal Brendza.

Pre návštevníkov jarmoku bude k dispozícii bezmála 200 stánkov. Organizácia podujatia si vyžiada aj dopravné obmedzenia – tranzitná nákladná doprava bude presmerovaná cez mestskú časť Bokša a osobné autá sa naprieč mestom dostanú po vyznačených obchádzkových trasách.

archívne foto

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM