han Hokej

Hokejisti HKM Zvolen zvíťazili vo štvrtom semifinálovom zápase play off Tipos extraligy na ľade HK GROTTO Spišská Nová Ves 3:1. V sérii hranej na štyri víťazné zápasy vyrovnali stav na 2:2.

Ilustračný obrázok k článku BITKA o hokejového majstra sa zamotáva: Spišiaci na svojom ľade zaváhali so Zvolenom
Zdroj: TASR/Ján Krošlák

Piaty duel je na programe v nedeľu vo Zvolene.

Priebeh duelu

Hostia nastúpili s cieľom vyrovnať stav série a tieto zámery začali napĺňať od 3. minúty, keď sa gólovo presadil nepokrytý Stupka – 0:1. V 13. minúte vyrovnal Belluš, ktorý sa presadil v presilovke a dosiahol svoj prvý gól v drese Spišskej Novej Vsi

Ešte do prestávky však Zvolenčania získali späť tesný náskok, keď sa po Zuzinovej akcii presadil Messner – 1:2. Dôležitý gól na 1:3 strelili hostia už dve minúty po prestávke po tom, čo obranca Mudrák vyťažil zo zakrytého výhľadu brankára Melicherčíka.

Domáci sa snažili o kontaktný gól, ale obrana hostí ich nepúšťala do nebezpečných situácií. Diváci nevideli ďalší gól ani počas hry Spišiakov bez brankára.

semifinále play off Tipos extraligy – štvrtý zápas /na 4 víťazstvá/:

HK GROTTO Spišská Nová Ves – HKM Zvolen 1:3 (1:2, 0:1, 0:0)

Góly: 13. Belluš (Majdan, Verbeek) – 3. Stupka (Turnbull, Fekiač), 19. Messner (Zuzin, Huntebrinker), 22. Mudrák (Viedenský). Rozhodovali: Snášel, Korba – Bogdaň, Gegáň, vylúčení: 4:7 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0.

Spišská Nová Ves: Melicherčík – Ališauskas, Žiak, Valach, Romaňák, Beaudry, Ulander, Groch – Rapáč, Bortňák, Vandas – Verbeek, Kerbashian, Majdan – Giľák, Myklucha, Nellis – Belluš, Vartovník, Džugan

Zvolen: Trenčan – Messner, Hain, Mudrák, Rauhauser, Kubka, Hanna, Čulík – Zuzin, Viedenský, Bondra – Jedlička, Huntebrinker, Sideroff – Marcinek, Šiška, Csányi – Stupka, F. Fekiač, Turnbull