Rôzne

Atraktívna destinácia a vstupná brána do sveta: Je to tu, z Košíc sa už lieta aj do Zürichu!

Od stredy má košické letisko priamu linku z Košíc do Zürichu, ktorá otvára ďalšie možnosti lietania z metropoly východu.

Ilustračný obrázok k článku Atraktívna destinácia a vstupná brána do sveta: Je to tu, z Košíc sa už lieta aj do Zürichu!
Zdroj: Facebook.com/Košice - Mesto Košice

Lietadlo spoločnosti Swiss International Air Lines v stredu absolvovalo prvý let na očakávanej leteckej linke Košice – Zürich.

Informovalo o tom letisko na sociálnej sieti s tým, že Airbus A220 so 134 cestujúcimi na palube vyštartoval z Zürichu krátko predpoludním a o 13:40 už pristál v metropole východu.

„Prvý let, ako aj cestujúcich, sme privítali slávnostnou vodnou bránou, švajčiarskou čokoládou a špeciálnou tortou,“ pochválilo sa košické letisko.

Prvým letom z Košíc do Zürichu odletelo 137 cestujúcich.

Toto jediné priame letecké spojenie Slovenska so Švajčiarskom prináša pre cestovateľov aj nové možnosti letov do množstva destinácií v sieti Swiss.

Medzi diaľkové destinácie, ktoré sú tak dobre dostupné s pohodlným prestupom v Zürichu, patria Tel Aviv, San Francisco, São Paulo, Johannesburg, Montreal, New York, Miami, Chicago, Boston, Bangkok, Hongkong, či Šanghaj.

Spomedzi európskych destinácií môžu cestujúci v Zürichu prestupovať na lety napríklad do Milána, Štokholmu, Ženevy, Benátok, či Valencie.

Mohlo by vás zaujímať:

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM