ELA Správy

Bukovec pri Košiciach je pod vodou. Voda sa valí ulicami obce!

Obec Bukovec pri Košiciach pláva doslova pod vodou. Výdatné zrážky, ktoré spadli v stredu, zaplavili dnes takmer celú dedinu.

Ilustračný obrázok k článku Bukovec pri Košiciach je pod vodou. Voda sa valí ulicami obce!
Zdroj: Facebook.com/Rob Vann

Cez Bukovec preteká riečka Ida a v obci sa nachádza aj priehrada a zásobáreň pitnej vody. Riečka sa dnes predpoludním pre množstvo vody vyliala z brehov a zaplavila dedinu. Domáci tak prechádzajú obcou a voda sa im valí pod nohami, informuje iMeteo.sk.

Veľa zrážok

Situácia ohľadom množstva zrážok sa síce dnes upokojí, to však neznamená, že prestane pršať. Zrážky ešte budú, no budú, našťastie, slabšie.

„Dážď sa počas dnešného dňa ešte bude presúvať smerom na západ, pričom zrážky budú najvýdatnejšie práve na východe, kde bude pršať aj počas nasledujúcich hodín,“ dodáva iMeteo.

Aj keď sa bude cez východné Slovensko presúvať pásmo zrážok, to už nebude také výdatné ako napríklad včera. Pôjde o úhrny len pár milimetrov zrážok.

V každom prípade je pôda už dostatočne nasýtená a niektoré vodné toky nezvládajú nápor vody, a tak sa môže ľahko stať, že sa vylejú zo svojich korýt, ako sa dnes predpoludním stalo aj v Bukovci.

Pri Košiciach už vodné toky dosahujú 1. stupňa povodňovej aktivity, konkrétne Torysa, Olšava a Hornád. Situácia by sa však mala v nasledujúcich hodinách upokojovať a vodné toky by pomaly klesať.

Problémy aj v Malej Ide

V obci Malá Ida v okrese Košice-okolie vplyvom výdatného dažďa zatopilo v stredu popoludní ulice aj desiatky dvorov. Pre TASR to potvrdila starostka Jana Kallová.

„Takzvaná storočná voda stiekla z lesa do potoka – do obce a zatopila ulice a desiatky dvorov. Zabezpečili sme vrecia a piesok. Už sa pieskuje,“ uviedla s tým, že obec vyhlásila tretí stupeň povodňovej aktivity.

Na mieste zasahujú dobrovoľní aj profesionálni hasiči.

Ako pre TASR potvrdil operačný dôstojník Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Košiciach, aktuálne vykonávajú práce na zabezpečení vodného toku.

Obec Bukovec zaliala voda, 18. mája 2023
4
Galéria
Zdroj: iMeteo.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM