Ľubomír Hudačko Futbal

Tatran Prešov má za sebou ďalší prvoligový duel, tentoraz na ihrisku Petržalky hral už od 10:30 hod. Zápas sa začal vyvíjať dobre, no potom prišli chyby.

Ilustračný obrázok k článku Prešov zachránil až KURIÓZNY gól v závere: Košice sa mu po remíze priblížili na 3 body
Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

Do konca súťaže ostáva zelenobielym odohrať 10 zápasov. Majú teda istotu, že ak všetky vyhrajú, postúpia priamo do Fortuna ligy. A to bez ohľadu na výsledky rivala z Košíc.

Vraňare mali tentoraz priaznivý žreb a hostili beznádejne posledný Dolný Kubín. Po polčase bol síce stav nerozhodný, no napokon si domáci schuti zastrieľali a vyhrali vysoko 5:1.

Ruka v šestnástke

To Prešovčania sa v nedeľu poriadne natrápili a hoci na ihrisku Petržalky vyhrávali 1:0, napokon musia byť spokojní s bodom. Otočenie výsledku domáci zvládli ešte v prvom polčase, po chybách a brejkoch zrazu líder ligy prehrával.

Hoci sa po zmene strán snažil všemožne dostať aspoň k vyrovnaniu, dlho to nevychádzalo.

Prešov si pýtal penaltu po jasnej ruke domáceho hráča, rozhodca nič také nevidel. O vôbec prvej deľbe bodov napokon rozhodla kuriózna situácia, odkop naslepo si Andrič dokonale spracoval a prehodil brankára z veľkej diaľky – 2:2.

Prešov tak síce stratil dva body pred druhými Košicami, ale zároveň po priebehu môže byť za ťažko vybojovaný bod z Petržalky veľmi rád.