Ľubomír Hudačko Hádzaná

V priemere teda zaznamenali za minútu viac ako 1,5 gólu. Najviac presných zásahov pritom zaznamenal Damián Mitaľ, ktorý strelil 22 zásahov.

Ilustračný obrázok k článku NEUVERITEĽNÁ kanonáda mladých prešovských hádzanárov: Súperovi dali rekordných 93 gólov!
Zdroj: Tatran Prešov handball team

Neuveriteľných 93 gólov v jednom zápase strelili starší dorastenci Tatrana Prešov pri výhre 93:21 (40:9) nad hráčmi Martina. Dnes24.sk o tom informoval hádzanársky klub Tatrana Prešov.

Priemer za minútu

V priemere teda zaznamenali za minútu viac ako 1,5 gólu.

Najviac presných zásahov pritom zaznamenal Damián Mitaľ, ktorý strelil 22 zásahov. Na dvojcifernú hranicu sa dostali aj ďalší traja strelci – 11-gólový Dominik Karabinoš a 10-góloví Andrej Buranovský a Dávid Turek. Starší dorastenci vedú aj naďalej tabuľku 1. ligy s trojbodovým náskokom pred MŠK Považská Bystrica.

SD – 14. kolo: THA Martin – Tatran Prešov 21:93 (9:40)

• Zostava a góly Tatrana: Furman, Ondrejčák – Varga 5, Šebro 1, Dolinský 7, Karabinoš 11, D. Radčenko 8, Turek 10, Sedláček 9, Sopko 8, M. Tabačko 2, Mitaľ 22, Buranovský 10.
  • Tréner: Stanislav Kolpak,
  • vedúci mužstva: Daniel Jurecký.
  • Najviac gólov súpera: Kalaj 9, Košút a J. Somora po 3,
  • 7-metrové hody: 1/0 – 0,
  • vylúčení: 2:0
  • Priebeh: 0:3, 3:6, 4:12, 5:23, 8:27, 9:39, 10:42, 11:53, 13:57, 15:65, 18:76, 20:82, 20:93.

Daniel Jurecký, vedúci tímu starších dorastencov: “Rád by som sa chlapcom poďakoval za prevedený výkon od prvej do poslednej minúty. Výkonnostný rozdiel bol obrovský, ale aj napriek tomu sme makali celý zápas. Toto je určite rekord, ktorý im na tejto úrovni dlhú dobu nikto nezoberie.“