Legendárny Panenka v Prešove: Škoda, že za napodobenie penalty nedostávam tantiémy, žartoval
Prešov sa dočkal obrovskej slávnosti, v sobotu bol otvorený nový futbalový štadión. A to za účasti legendárnych mien ako Antonín Panenka či Ladislav Petráš.

V Prešove sa 3. mája zišla futbalová smotánka, medzi známymi menami bol aj legendárny Antonín Panenka. Ten v rozhovore novinárom povedal, že je preňho pocta, že futbalisti ako Zidane či Ibrahimovič napodobňovali jeho slávnu penaltu z roku 1976.
”Vždy mám radosť, keď to niekto spraví. Je to už skoro 50 rokov a veľmi ma teší, že táto myšlienka neumrela. Funguje stále a žije si svojím životom. Len škoda, že za to nedostávam tantiémy,” rozosmial všetkých prítomných. Vyzdvihol v každom prípade futbalový stánok a aj to, že Prešov aktuálne stihol postúpiť do najvyššej súťaže.
Slávnostný výkop
Panenka si zaspomínal aj na zápasy v Prešove, so svojím tímom tu v hráčskej kariére kedysi prehral 2:1.
Neskôr po autogramiáde mal s Jozefom Bubenkom slávnostný výkop.
Prvý zápas slovenských internacionálov a legiend Tatrana Prešov bol po polčase vyrovnaný 1:1. Prvý gól padol po strele Filipa Hološka, Tatran vyrovnal vďaka Nemcovi.
Napokon vyhrali zelenobieli 3:2, Nemec sa presadil hneď trikrát.