Rôzne

Žiaci ZŠ Kudlovskej na jedinečnom vedeckom tripe: Čo všetko zažili, si pozrite na FOTKÁCH

Žiaci 2. stupňa ZŠ Kudlovskej v Humennom vycestovali za novými vedeckými poznatkami. Pozrite si, čo na nich čakalo po zvládnutí náročnej cesty v nočnom rýchliku.

Ilustračný obrázok k článku Žiaci ZŠ Kudlovskej na jedinečnom vedeckom tripe: Čo všetko zažili, si pozrite na FOTKÁCH
Zdroj: Dnes24.sk

Do Bratislavy dorazili skoro ráno a prvú zastávku im organizátorky, učiteľky matematiky a fyziky Beáta Ľubiščáková a Jana Balážová naplánovali v zážitkovom centre Atlantis. Tu si mohli vyskúšať a na vlastné oči sa presvedčiť, ako fungujú fyzikálne javy a zákony a to zábavným spôsobom v herni. Zo všetkého najviac ich zaujali optické klamy so zrkadlami, ktoré oddeľovali hlavy od tela a skresľovali tváre.

Nasledovala návšteva Plynárenského múzea, kde pútavou formou rozprával pracovník múzea o súčasnosti a minulosti využívania plynu u nás. Bohatú zbierku exponátov si žiaci mohli nielen pozrieť, ale aj medziiným poťažkať plynovú žehličku a zažať či zhasiť pouličnú plynovú lampu.

V triede budúcnosti

Za najmodernejšími vzdelávacími technológiami išli do centra EDULAB, kde sa pod vedením odborných školiteľov žiaci z pasívnej roly poslucháča preniesli do pozície aktívneho účastníka vyučovacieho procesu. Otvorenú vyučovaciu hodinu fyziky s tabletmi absolvovali v modernej multimediálnej triede budúcnosti.

Počas dopoludnia žiaci poriadne vyhladli, a tak sa zastavili na chutný obed v známej bratislavskej reštaurácii na Obchodnej ulici. Nasledoval presun do vysokoškolského centra v Mlynskej doline. Aktivity tvorivej dielne FabLab, čo je otvorená platforma pre dizajnérov, vývojárov, umelcov, študentov a širokú verejnosť, zaujali technológiami digitálnej výroby 21. storočia.

Necomimi mačacie ušká

Pozvanie prijali aj od spoločnosti Kvant zaoberajúcej sa výrobou a distribúciou didaktickej techniky. Žiaci videli vodorovnú interaktívnu tabuľu, súpravy šošoviek na optiku, robotickú stavebnicu, prístroj na výrobu indukčnej elektriny či Van de Graaffov generátor, ktorým si mohli vyrobiť zvonenie. Vyskúšali si aj prístroj na vyhodnocovanie stavu mozgových hladín, ktorý detekuje elektrické impulzy mozgu a používa ich na ovládanie rôznych aplikácií a hier. Najviac tam svedčali dievčatám Necomimi mačacie ušká, ktoré prezradia, čo sa s vami deje. Ak na niečo upriamite svoju pozornosť, uši sa vzpriamia a v relaxovanom stave sa otočia smerom k zemi.

Po množstve vedeckých poznatkov nasledoval oddych, zábava a večera vo veľkom nákupnom centre. Potom už nasledovala cesta domov. Žiaci ZŠ Kudlovskej sa už teraz môžu tešiť na ďalší projekt v rámci tradičnej trilógie aktivít Veda na skusy, Noc výskumníkov a Deň vedy a techniky na Kudlovskej, ktorý im pripravia učitelia školy.

Informácie a fotografie pre internetový denník Humenné24 poskytla spoluorganizátorka Jana Balážová.

Žiaci ZŠ Kudlovskej na jedinečnom vedeckom tripe
24
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM