Správy

Zaočkujú vás aj bez termínu. Kedy a kde vám podajú vakcínu?

Prešovský kraj prichádza s možnosťou očkovať sa aj bez registrácie. Kedy a kde?

Ilustračný obrázok k článku Zaočkujú vás aj bez termínu. Kedy a kde vám podajú vakcínu?
Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

Prešovský samosprávny kraj (PSK) počas nadchádzajúceho víkendu spúšťa očkovanie aj bez registrácie, teda na počkanie. Dostupné bude už najbližšiu nedeľu (18. 7.) v krajských veľkokapacitných očkovacích centrách (VOC) v Poprade a v Humennom.

Informovala o tom Lea Heilová z oddelenia komunikácie a propagácie Úradu PSK. Ako povedala, kraj pre ľudí, ktorí nebudú zaregistrovaní, predbežne vyčlenil približne 20 percent dávok vakcín z dennej alokácie každého centra.

Chyby v dátach

Kraj zároveň reaguje aj na množiace sa dopyty zaočkovaných v súvislosti s chybovosťou dát, ktorá bráni získaniu digitálnych COVID preukazov. „Rozšírili sme ponuku nášho rezervačného registračného portálu psk-ockovanie.sk o nový kontaktný formulár. Prostredníctvom neho si môžu obyvatelia kraja zaočkovaní v našich VOC vyriešiť problémy súvisiace s medzinárodným COVID preukazom, ktorý im pre chybovosť dát nebol vystavený,“ povedal predseda PSK Milan Majerský.

Kraj bude najbližší turnus vakcinovať v štyroch svojich veľkokapacitných očkovacích centrách. Fungovať budú v Prešove, Poprade, Humennom a v Bardejove. Očkovacie tímy v nich sú pripravené zaočkovať 4 300 záujemcov. Očkovacie centrum v Prešove bude otvorené len v sobotu, popradské centrum iba v nedeľu, humenské počas celého víkendu a v Bardejove iba v nedeľu.

Očkovanie v teréne

„Kraj pokračuje aj v očkovaní prostredníctvom výjazdovej služby. Začína už v sobotu v Starej a Novej Ľubovni. Následne mobilné jednotky pokračujú vo vakcinovaní v pondelok (19. 7.) v Slovenskej Volovej a Ohradzanoch a potom v piatok (23. 7.) v Zbudskom Dlhom, ako aj v spoločnosti Garrett Motion Slovakia Záborské,“ doplnila Heilová.

Počas najbližšieho očkovacieho turnusu by mala výjazdová očkovacia služba PSK podať viac ako 400 vakcín. Celkovo od svojho spustenia 8. mája podala už takmer 14.000 vakcín. Ďalších viac ako 163 000 vakcín bolo od konca februára do začiatku júla aplikovaných vo VOC.

Harmonogram očkovania

Humenné

  • 17. 7. Astra Zeneca (druhá dávka)
  • 18. 7. Pfizer/BioNTech, aj bez registrácie

Bardejov

  • 18. 7. Sputnik V (druhá dávka)

Prešov

  • 17. 7. Astra Zeneca (druhá dávka)
  • 18. 7. Johnson & Johnson, bez registrácie, OC Eperia od 10.00 do 18.00

Poprad

  • 18. 7. Pfizer/BioNTech (druhá dávka), od 8.00 do 16.00 hod., aj bez registrácie

Aktuality zo Slovenska

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM