Rôzne

Z rokovania vlády v Ubli: 2,2 milióna € pre východné okresy, nechýba ani Humenné

Vláda SR v stredu schválila 2,2 milióna eur na aktivity zlepšujúce sociálno-ekonomickú situáciu v okresoch Prešov, Humenné, Medzilaborce, Snina a Stropkov. Celkovo smeruje finančná podpora do 40 miest a obcí regiónu.

Ilustračný obrázok k článku Z rokovania vlády v Ubli: 2,2 milióna € pre východné okresy, nechýba ani Humenné
Zdroj: TASR

Najväčšia položka, 443 000 eur, je určená na rekonštrukciu mestskej športovej haly v Snine. Fakultná nemocnica s poliklinikou v Prešove dostane 350 000 eur na výmenu okien a vybudovanie bezbariérového vstupu na budove hlavného pavilónu.

Oproti pôvodnému návrhu získala dnes navyše pomoc aj obec Volica v okrese Medzilaborce, kde ľudia majú pitnú vodu len prostredníctvom cisterien. „Rozhodli sme sa prispieť tejto obci na odstránenie havarijného stavu 350 000 eur, čo by mohlo ad hoc tento problém riešiť,“ povedal premiér Robert Fico. 

Ďalších 200 000 eur je pre prešovský vyšší územný celok (VÚC) na vybudovanie tréningovej haly s umelou ľadovou plochou, pôvodný návrh sumy na tento projekt bol až 350 000 eur. Obec Zboj v okrese Snina získala od vlády 177 000 eur na protipovodňovú ochranu – úpravu Bigovského potoka. Pre obec Ubľa ide celkovo 185 000 eur, hlavná časť (100 000 eur) je na rekonštrukciu základnej školy s materskou školou. Ďalšie peniaze v tejto obci sú určené na rekonštrukciu budovy obvodného zdravotného strediska či na verejné vonkajšie centrum aktívneho pohybu.

Nechýba ani Humenné

Vláda na svojom výjazdovom zasadnutí v Ubli odklepla financie aj pre Humenné a to konkrétne príspevok 20 400 eur na výmenu okien materskej školy na Lesnej ulici a 14 000 eur na dostavbu bezbariérového prístupu do podchodu pri stanici. Ministri tiež rozhodli zaradiť do investičného plánu Slovenskej správy ciest (SSC) spracovanie dokumentácie pre stavebné povolenie stavby I/74 Brekov – Humenné.

Práca…

Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Ján Richter má zlepšiť postavenie mladých ľudí na trhu práce, ktorí sú uchádzačmi o zamestnanie v pôsobnosti úradov práce, sociálnych vecí a rodiny v Prešove, Hu­mennom a Stropkove, prostredníctvom projektu Praxou k zamestnaniu. Na jeho realizáciu treba zabezpečiť finančné prostriedky v sume minimálne 3,7 milióna eur. Ide o krytie výdavkov súvisiacich s podporou vytvárania pracovných miest na účely vykonávania mentorovaného zapracovania a praxe mladých ľudí do 29 rokov veku v územnej pôsobnosti Prešovského samosprávneho kraja. Termín je do 31. marca 2015.

Čo sa týka dlhodobých pracovných príležitostí, minister práce dostal za úlohu aktívne vyhľadávať strategických investorov a rokovať o možnosti podpory už existujúcich fabrík v okresoch Prešovského kraja.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM