Zuzana Ročeňová Rôzne

Vyhlásená neobyčajná anketa: Na Zemplíne sa hľadá strom, ktorý svojim príbehom dojme davy

Máte vo svojom okolí strom, ktorý je niečím výnimočný? Upozorniť naň a vzbudiť o neho záujem môžete aj vy. Stačí, ak sa zapojíte do zaujímavej ankety.

Ilustračný obrázok k článku Vyhlásená neobyčajná anketa: Na Zemplíne sa hľadá strom, ktorý svojim príbehom dojme davy
Zdroj: Dnes24.sk

Anketu vyhlásila Správa CHKO Vihorlat v spolupráci so Zemplínskym osvetovým strediskom a občianskym združením TELEKIA.

„Cieľom ankety je upozorniť na krásu a hodnotu stromov v regióne Zemplín a vzbudiť záujem ľudí o stromy vo svojom okolí,“ informovala Zuzana Argalášová zo Správy Chránenej krajinnej oblasti (CHKO) Vihorlat.

„V poslednom čase sa nám z nášho okolia vytrácajú staré stromy. Stromy majú svoj nenahraditeľný význam v živote človeka. Zaslúžia si našu pozornosť, starostlivosť aj ochranu,“ povedala Argalášová. Ak chcete upozorniť na staré, vzácne či ohrozené stromy, stačí ak do 31. mája 2015 pošlete fotografie stromu s krátkym popisom alebo príbehom, ktorý sa k nemu viaže poštou (na adresu Správa CHKO Vihorlat, Fraňa Kráľa 1, 071 01 Michalovce alebo e-mailom oz.telekia@gmail.com).

V tejto ankete nie je dôležitá krása, veľkosť alebo vek, ale príbeh stromu.Svoj obľúbený strom do ankety môžu prihlásiť jednotlivci, obce, školy alebo organizácie. „Fotografie stromov a príbehy stromov budú zverejnené na spoločnej výstave v Zemplínskom osvetovom stredisku a zároveň bude prebiehať verejné hlasovanie o víťaza ankety,“ uzavrela Argalášová.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM