Rôzne

Vyčlenených na ňu majú 20 000 eur: Technické služby v Humennom sú na zimnú údržbu pripravené

Okrem vozového parku a posypového materiálu bude až do konca marca v pohotovosti aj 25 zamestnancov.

Ilustračný obrázok k článku Vyčlenených na ňu majú 20 000 eur: Technické služby v Humennom sú na zimnú údržbu pripravené
Zdroj: Dnes24.sk

Technické služby mesta Humenné (TS) sú pripravené na zimnú údržbu ciest. Okrem vozového parku a posypového materiálu bude až do konca marca v pohotovosti aj 25 zamestnancov. Informovala o tom Michaela Dochánová z tlačového referátu humenského mestského úradu.

„V tomto roku majú TS k dispozícii 200 ton posypovej soli a 150 ton kamenistej drviny. Celkovo majú na zimnú údržbu vyčlenených 20 000 eur, ako každý rok,“ uviedla Dochánová s tým, že spotreba finančných prostriedkov závisí od aktuálneho počasia. V minulom roku, pre miernu zimu, použili TS na zimnú údržbu mestských komunikácií 18 500 eur.

Okrem 25 zamestnancov TS zabezpečujú podľa jej ďalších slov, v prípade kalamitnej situácie, zimnú pohotovosť aj tri externé spoločnosti.

Čo sa techniky týka, TS majú na zimnú údržbu ciest štyri traktory s radlicou, tri veľkoobjemové sypače, jeden univerzálny stroj s nadstavbou na posyp chodníkov a zametacie stroje. Ako Dochánová dodala, vozový park TS je v poriadku, bez nutnosti investovať do jeho opravy.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Humenného a okolia.

Pamätáte sa? Pred dvoma rokmi sa Humenné ocitlo pod poriadnou bielou perinou. Veď pozrite si tieto archívne fotky.

OBRAZOM: Humenné pod bielou perinou zmenené na nepoznanie
30
Galéria

Hl. foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM