Silvia Karasová Rôzne

Máte radi dobré jedlo, hudbu a bohatý program? Vyberte sa na tohtoročný ZEMPLÍN-FEST!

Posledné tri júnové dni budú tohto roku patriť všetkým gurmánom a milovníkom pôžitkov! Ak patríte k tým, ktorí vedia oceniť chúťky svojich zmyslov, máme pre vás tip na jedinečné podujatie, ktoré sa uskutoční na Zemplínskej Šírave 28. jún - 30. jún 2013.

Ilustračný obrázok k článku Máte radi dobré jedlo, hudbu a bohatý program? Vyberte sa na tohtoročný ZEMPLÍN-FEST!
Zdroj: Dnes24.sk

Na festivale Zemplín-fest, ktorý je zameraný hlavne na podporu potravinárskych firiem v regióne, vaše čuchové aj chuťové bunky pošteklí množstvo vyberaných jedál, vrátane miestnych a regionálnych špecialít, ale aj menej tradičných pochúťok.

Súčasťou festivalu bude aj mimoriadne obľúbená súťaž vo varení gulášu, ktorej sa zúčastní až 50 tímov! A keďže ku dobrému jedlu patrí bezpochýb aj lahodné pitie, smädu sa obávať nemusíte. Okrem nealkoholických nápojov sa môžete osviežiť tiež degustáciou piva a ochutnávkou vystavovaných kvalitných vín.

Aby ste mohli ochutnať zo všetkého niečo, pripravené budú aj degustačné porcie jedál a nápojov, pri ktorých vaším jediným problémom bude rozhodnúť o tom, do ktorej pochúťky sa pustíte ako prvej :)

Keď sa už dostatočne naplníte dobrôtkami od výmyslu sveta a osviežite širokým výberom nápojov, z viac ako 30 druhov piva či vyše 20 druhov vín, na rade je zábava.

Jarmok ľudových remesiel doprevádzaný ľudovou hudbou zaujme všetkých milovníkov tradícií a umenia. Obdivovať môžete ale aj dvoj alebo štvorkolesových tátošov – prehliadka historických vozidiel, motorkári a účasť veteránov, mnohým svojou krásou vyrazia dych! Návrat v čase a poznanie histórie budete môcť zažiť aj pri hraných bojových ukážkach z druhej svetovej vojny, kde napríklad odhalíte oslobodenie obce Vinné.

Na svoje si prídu samozrejme aj deti. Pre najmenších na festivale nájdete nafukovacie hrady a množstvo zábavných súťaží so skvelými výhrami.

Čo by to ale bol za festival bez príjemnej hudby? Samozrejme organizátori mysleli aj na milovníkov pohodovej muziky, preto si popri vychutnávaní gurmánskych jedál a bohatého programu, budete môcť vychutnať aj kapely ako Helenine oči, Meredith, Billy Barman, The Cellmates, Zoči voči, Frequency, Fresh out of the bus a mnoho ďalších. Non stop zábava neskončí ani po vystúpeniach všetkých interprétov. After party s DJ-om bude pokračovať až do ranných hodín, takže prípadné kalórie z festivalovej ponuky jedál určite vytancujete :)

Stačí prísť a vychutnať si trojdňový víkend nabitý skvelými vôňami, chuťami, smiechom, hudbou a dobrou náladou!

Viac informácii nájdete aj na stránke festivalu – www.zemplinfest.sk

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM