Kultúra

Vojenský LETOFEST na Šírave: Prelety vrtuľníkom, vojenská technika, hudba aj jedlo

Tak to tu ešte nebolo. Vojenský LetoFest otvorí svoje brány na Šírave už v júli.

Ilustračný obrázok k článku Vojenský LETOFEST na Šírave: Prelety vrtuľníkom, vojenská technika, hudba aj jedlo
1
Galéria
Zdroj: TASR/AP

Ministerstvo obrany SR a Ozbrojené sily SR pripravujú pre verejnosť Vojenský Letofest. Dobrou správou je, že vstup je ZDARMA. Povolená účasť je však max. 1 000 ľudí (Na podujatí budú platiť protipandemické opatrenia podľa aktuálne platnej vyhlášky RÚVZ Michalovce.)

Vstup do areálu bude 18. júla od 14:00 hod. na amfiteátri v stredisku Hôrka (známe aj ako Lúč) a ukončenie festivalu je v pláne o 22:00 hod. Pri vstupe je potrebné príslušnej osobe nadiktovať základné kontaktné údaje z dôvodu prípadného dohľadávania kontaktov (COVID19). A nezabudnite tiež na rúško.

Charitatívny rozmer

Výťažkom z predaja tričiek v stane „Podpor dobrú vec“ podporíte na tomto podujatí neziskovú organizáciu BIELA PASTELKA. Chystá sa aj dražba športového vybavenia (bratov Žampovcov, Mateja Tótha, Eleny Kaliskej a ďalších.)

Na parkovanie bude vyhradených 5 priľahlých parkovacích zón. Parkovanie bude samozrejme bezplatné. V prípade, že bude kapacita parkovísk naplnená, využite existujúce oficiálne parkovacie miesta v okolí.

Epidemiologická situácia je konzultovaná s regionálnym hygienikom.

Hudba

Food zone

Konzumácia jedál bude povolená iba vo vyhradených priestoroch Food Zone za dodržania odstupov a hygienických zásad. „Upozorňujeme, že na podujatiach sa nebude podávať tvrdý alkohol. K dispozícii budú výčapné zariadenia s pivom, nealkom a minimálne 6 druhov jedál rýchleho občerstvenia. Pri vstupe a vo Food Zone budú na poriadok dozerať osoby na to určené,“ zverejnili usporiadatelia.

V prípade zhoršenia počasia postupujú návštevníci podľa pokynov organizátora, ktoré budú komunikované prostredníctvom moderátora podujatia.

Areál festivalov bude ohraničený, strážený Vojenskou políciou, ktorá bude vykonávať preventívnu hliadkovaciu činnosť. Organizátor si vyhradzuje právo zrušiť podujatie pre nepriaznivú epidemiologickú situáciu a tiež v prípade nepriaznivého počasia.

Informácie o programe si pozrite nižšie vo FOTOGALÉRII! Ďalšie informácie aj v súvislosti s epidemiologickou situáciou čoskoro prinesieme.

ilustračné foto

Zo Šíravy

Vojenský festival bude aj na Šírave v rekreačnom stredisku Hôrka
1
Galéria
Zdroj: Ministerstvo obrany SR
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM