Rôzne

VIDEÁ zo susedných Michaloviec: Rómovia vyšli do ulíc!

Rómovia v Michalovciach vyrazili do ulíc. Policajný zásah v rómskej osade vo Vrbnici vyústil až do protestného pochodu, ktorého sa zúčastnili stovky Rómov. Čítajte viac.

Ilustračný obrázok k článku VIDEÁ zo susedných Michaloviec: Rómovia vyšli do ulíc!
Foto: Zuzana Ročeňová / Zdroj: Dnes24.sk

Všetko to začalo veľkou pátracou akciou, ktorá prebehla neďaleko Michaloviec. V obci Vrbnica sa, ale postup policajtov nestretol s pochopením u miestnych Rómov.

Strana rómskej únie na Slovensku (SRÚS) v piatok zorganizovala protestný pochod. Účastníci spomínaného pochodu sa začali schádzať na Námestí Slobody pri Výškovej budove, približne o 12:30 hod. Protestujúci sa postupne premiestnili cez michalovské námestie pred Okresné riaditeľstvo Policajného zboru v Michalovciach. Pochodu sa zúčastnil rómsky starosta obce Vrbnica Jaroslav Tokár, predseda Strany rómskej únie na Slovensku František Tanko a stovky Rómov všetkých vekových kategórií. Pochod sa skončil približne pred 14:00 hod.

Pozrite si videá z protestného pochodu.

Čítajte tiež:

Rómovia na proteste v uliciach mesta: Nechceme násilie, chceme pokoj!

Rómovia na proteste v Michalovciach
3
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM