Viac ako 40 autorov: Vihorlatské múzeum vystavuje najkrajšie diela z celého kraja
Vihorlatské múzeum (VM) v Humennom od štvrtka vystavuje najkrajšie diela neprofesionálnych výtvarníkov z Prešovského kraja.

O 57. ročníku súťažnej prehliadky Výtvarné spektrum – Prešovský kraj 2020 informovala Jana Fedičová z marketingového oddelenia VM.
„Výstavnú kolekciu tvorí 63 diel od 40 autorov,“ priblížila s tým, že z hľadiska výtvarných techník prevládajú akryl, olej, pastel, akvarel, ale aj grafická tvorba rôznych druhov či diela vytvorené technikou plstenia využívajúce hlinu, leptanie plechu a prácu so samorastami.
„Svojou farebnosťou, osobitým stvárnením a dejovou zápletkou komunikujú večné témy radosti i sklamania, zaľúbenosti, starnutia, hľadania a predstavy idylického života, ale reagujú aj na práve prežívanú novú skutočnosť pandemickej hrozby a karanténneho obdobia,“ doplnila.
Do 57. ročníka výtvarného spektra sa v Prešovskom kraji prihlásilo spolu 65 autorov so 120 súťažnými dielami. Ako Fedičová vysvetlila, autori súťažili v dvoch vekových skupinách, od 15 do 26 rokov a nad 26 rokov, v kategóriách maľba, kresba, grafika a plastika. Samostatnú kategóriu tvorila insitná tvorba autorov bez vekového rozlíšenia. „V aktuálnom súťažnom ročníku udelila porota trinásť cien a sedem čestných uznaní,“ uzavrela.
Výstava vo VM potrvá do 22. júla. Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.
Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.
Foto: ilustračné