Rôzne

Veľké gesto aj od súpera: Hráč Jablonca bdel 28 hodín, aby pomohol chorému Čišovi!

Charitatívnu pomoc pre vážne chorého obrancu Viktorie Plzeň a humenského rodáka Mariána Čišovského zorganizoval jeho športový súper, futbalista Jablonca Vít Beneš. Cieľom jeho iniciatívy bolo vyzbierať najmenej 50 000 Kč, o čo sa pokúsil streamovaním hry FIFA.

Ilustračný obrázok k článku Veľké gesto aj od súpera: Hráč Jablonca bdel 28 hodín, aby pomohol chorému Čišovi!
Zdroj: TASR

Pri streamovaní hry FIFA strávil bez prestávky 28 hodín. Tento čas si zvolil podľa čísla, ktoré Čišovský na drese v Plzni nosil. Vyplýva to z informácií internetového serveru iDNES.cz. Benešova snaha bola korunovaná úspechom, vybrať sa mu napokon podarilo takmer 100 000 Kč.

Iniciátor venoval do súťaže tri páry kopačiek, ktorými chcel divákov podporiť v ich veľkorysosti. Za každý dar vo výške viac ako 100 Kč získali účastníci súťažný lístok. Spomedzi ich vlastníkov Beneš vyžrebuje výhercov.

Vít Beneš ohlásil akciu prostredníctvom Facebooku, kde okrem iného napísal: „Rivalita bokom, zdravie máme iba jedno. Tento borec je veľký bojovník a ten boj vyhrá“. Súčasne informoval, že sa na akciu vybavil energetickými nápojmi, ale aj žuvačkami a limonádou, za pomoci ktorých chcel vydržať spomínaných 28 hodín, čo sa mu aj podarilo.

Pre Bonusweb.cz uviedol, že s výsledkom je maximálne spokojný. „Som šťastný, koľko sa vybralo a koľko sa našlo ľudí, ktorí majú srdce na správnom mieste. Pôvodne som si myslel, že sa vyberie nejakých 10.000 Kč.“

Prečítajte si tiež:

Hráči repre myslia na svojho vážne chorého parťáka: TAKTO sa rozhodli pomôcť Čišovi v jeho boji!

Futbalový zápas v Humennom, v ktorom nešlo o výsledok: Tento patril Mariánovi Čišovskému! FOTO

Foto: ilustračné, Marián Čišovský s jeho 28-čkou na drese v zápase Ligy majstrov

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM