Rôzne

Vaľovej kontrola mestských policajtov má dohru: Takéto sankcie vyfasovali strážcovia poriadku!

Minulotýždňová kontrola mestskej polície zo strany vedenia mesta má dohru. Kritikou strážcov poriadku to neskončilo, po kontrole padali aj sankcie!

Ilustračný obrázok k článku Vaľovej kontrola mestských policajtov má dohru: Takéto sankcie vyfasovali strážcovia poriadku!
Zdroj: Dnes24.sk

Primátorka Jana Vaľová si v spolupráci s prednostom Ondrejom Bartkom posvietila na mestských policajtov ešte v pondelok 16. feburára. Po kontrole prišla zo strany vedenia mesta kritika.

„Mestskí policajti z vedenia neboli ustrojení, označení a oblečení boli v civile. Službukonajúci policajti nevedeli podať presné hlásenie, ale ani informovať primátorku o aktuálnej situácii, naviac nemali ani poznatky o tom, kde sa momentálne nachádzajú hliadky mestskej polície a akú činnosť vykonávajú,“ informoval po kontrole tlačový referát mesta.

Vaľová na svojej stredajšej tlačovke doplnila aj nové informácie. „Čo bolo vážnejšie, v služobných skriniach policajtov sa nachádzal alkohol. Aj keď policajti neboli pod vplyvom alkoholu, považujem to za vážne porušenie disciplíny,“ uviedla primátorka.

Podľa ďalších Vaľovej slov sa zástupca náčelníka vzdal svojej funkcie a pôsobí už ako radový policajt. To však nie je všetko a vedenie mesta uložilo aj sankcie. „Náčelník prišiel o 100 % osobných príplatkov po dobu troch mesiacov a ďalším pracovníkom, ktorí vykonávali v daný deň službu, bude z osobných príplatkov na tri mesiace vykonaná zrážka vo výške 50%,“ povedal hovorca mesta Humenné Kamil Kobak.

Čítajte tiež:

Primátorka Vaľová si posvietila na mestských policajtov: Takáto kritika odznela po kontrole!

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk/TASR

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM