Rôzne

V regióne pribudnú hnedé tabule, ktoré budú navádzať na zaujímavé miesta: Pozrite si ich finálne verzie!

Odštartovalo to v minulom roku, keď na cestách Prešovského kraja pribudli hnedé smerové tabule, ktoré navádzajú turistov na zaujímavé miesta nášho regiónu. Medzi cieľovými bodmi nechýba ani humenský kaštieľ. V pláne sú už aj nové tabule. Ako budú vyzerať, si môžete pozrieť v galérii.

Ilustračný obrázok k článku V regióne pribudnú hnedé tabule, ktoré budú navádzať na zaujímavé miesta: Pozrite si ich finálne verzie!
Zdroj: Dnes24.sk

Vlani bolo osadených 80 hnedých turistických tabúľ, ktoré navádzajú turistov k Spišskej Kapitule, historickému centru Levoče, Ľubovnianskemu hradu, ku kaštieľom v Humennom a Snine, k pútnickým miestam Mariánska hora a Gaboltov, kúpeľom v Bardejove, Vyšných Ružbachoch i Červenom Kláštore, ale aj k Múzeu TANAP, symbolickému cintorínu na Popradskom plese, lanovke na Lomnický štít či expozícii v Nestville parku. Celý projekt zastrešovala a financovala Krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Severovýchod Slovenska.

Ako Humenné 24 informoval výkonný riaditeľ Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Horný Zemplín a Horný Šariš Vladimír Grešner, v spolupráci s KOCR Severovýchod Slovenska sa realizujú aj ďalšie hnedé tabule. Tie budú navigovať do vranovskej Baziliky minor Narodenia Panny Márie, Múzea moderného umenia Andyho Warhola v Medzilaborciach, na biokúpalisko Sninské rybníky, do kaštieľa a archeoparku v Hanušovciach nad Topľou, do krypty v Osadnom a šiestym cieľovým bodom budú drevené chrámy Ladimorová a Bodružal. Táto druhá etapa osadzovania hnedých tabúľ bude financovaná z rozpočtu Prešovského samosprávneho kraja a spomínanej KOCR.

Foto, zdroj: OOCR Horný Zemplín a Horný Šariš

V regióne pribudnú nové turistické tabule, tu sú ich finálne verzie
8
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM