Veronika Hunyadiová Správy

V Humennom pokračuje participatívny rozpočet. Hlasujte, ktorý projekt mesto podporí

Obyvatelia Humenného si môžu vybrať jeden z troch projektov, ktorý mesto zrealizuje zo svojho rozpočtu.

Ilustračný obrázok k článku V Humennom pokračuje participatívny rozpočet. Hlasujte, ktorý projekt mesto podporí
Zdroj: Mesto Humenné

Obyvatelia Humenného môžu hlasovať za projekt, ktorý mesto tento rok podporí v rámci participatívneho rozpočtu. Na výber sú tri projekty.

Knižné búdky či nové lavičky

Prvým projektom sú knižné búdky, ktorého zámerom je osadenie šiestich knižných búdok. Malé búdky budú slúžiť ako verejná knižnica v duchu hesla „Požičaj, vráť alebo vymeň za inú.“ Osadené by boli na Námestí slobody a jednotlivých sídliskách. Cieľom je podpora čitateľskej gramotnosti, susedských komunít, ekologický rozmer a tvorba verejného priestoru.

Druhý projekt má za cieľ realizovať aktivity zamerané na pripomenutie historickej udalosti, ktorú historici nazývajú „Bitka pri Humennom“, ktorá sa odohrala v roku 1619. Súčasťou by bola pamätná tabuľa a prezentácia udalostí z roku vo Vihorlatskej knižnici či Mestskom kultúrnom stredisku. Cieľom je priblížiť túto udalosť a vzbudiť záujem obyvateľov a návštevníkov mesta.

Tretí projekt má v pláne obnoviť a zrekonštruovať 113 lavičiek na Námestí slobody. Cieľom je komplexná obnova drevených častí na sedenie aj kovových nožičiek. Projekt bude realizovaný na Námestí slobody (severná časť od pomníka M.R.Štefánika po križovatku s priecestím pri železničnej stanici Humenné – Mesto).

Viac informácií k projektom nájdete TU.

Ako hlasovať?

  • Osobne v budove Miestneho úradu v Humennom, vhodiť pripravený hlasovací lístok do urny, na prízemí v Klientskom centre
  • Elektronicky na stránke mesta, priečinok Hlasujte za projekt – Participatívny rozpočet mesta Humenné

Hlasovať môže každý občan mesta Humenné vo veku nad 15 rokov. Z uvedených projektov môžete vybrať iba jeden. Hlasovanie trvá do 21. marca.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM