Rôzne

V Humennom obnovia starú uvítaciu guľu: Tento monument dostane nový šat aj nové miesto!

V Humennom sa začalo s rekonštrukciou uvítacieho symbolu mesta. Známa „guľa“ bude mať čoskoro nový vzhľad a dostane aj nové miesto, keďže pôvodné stratilo svoj význam.

Ilustračný obrázok k článku V Humennom obnovia starú uvítaciu guľu: Tento monument dostane nový šat aj nové miesto!
Zdroj: Dnes24.sk

Technické služby začali v tomto týždni s obnovou symbolu mesta, ktorý víta návštevníkov v Humennom v smere od Michaloviec. „Tento kovový monument bude po rekonštrukcii premiestnený na pravú stranu hlavnej cesty, pretože na pôvodnom mieste stratil svoj význam. Pracovníci preto musia ešte pred osadením pripraviť nové miesto určenia a to výkopom základov do hĺbky 80 cm a ich zhutnením,“ informovala Humenné 24 Jana Bardzaková z tlačového referátu radnice s tým, že potom príde na rad betonáž so zabudovaním úchytiek na ukotvenie celej konštrukcie.

Okrem nového fleku čaká na samotný monument aj zmena vzhľadu. „Najprv je potrebné dôkladne obrúsiť pôvodný náter, natrieť celú konštrukciu dvakrát základnou farbou, obrúsiť a vytmeliť prípadné nerovnosti a ako posledné príde na rad natretie krycím polyuretánovým emailom,“ ozrejmila Bardzaková.

Po všetkých týchto činnostiach bude podľa jej ďalších slov na konštrukciu nainštalovaný erb mesta Humenné po oboch stranách a tiež erby partnerských miest nášho mesta. Tie sú maľované laserovou technikou na kovových platniach, ktoré sa na konštrukciu pripevnia. Nápisy „Víta Vás mesto Humenné“ a „Dovidenia v Humennom“ zostanú zachované a budú tiež obnovené.

„Obnova symbolu mesta pri vstupe do Humenného je prvým krokom k skrášleniu vstupov do mesta zo všetkých smerov. V procese prípravy je aj vyhotovenie štyroch nových uvítacích tabúľ v smere od Medzilaboriec, Sniny, Brestova a Porúbky,“ zakončila J. Bardzaková.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM