Rôzne

V autobuse smrti cestoval Humenčan s malým synčekom (6): Okamihy hrôzy, na ktoré len tak nezabudne!

K strašnému nešťastiu došlo v sobotu v skorých ranných hodinách, na zjazde z diaľnice D1 pri Spišskom Štvrtku havaroval český autobus so 42 pasažiermi. Dve cestujúce nehodu neprežili, 31 ľudí utrpelo zranenia. V autobuse sa nachádzal aj Humenčan (35) so 6-ročným synom...

Ilustračný obrázok k článku V autobuse smrti cestoval Humenčan s malým synčekom (6): Okamihy hrôzy, na ktoré len tak nezabudne!
Zdroj: TASR

Dve cestujúce, Češka a Ukrajinka nehodu neprežili, zraneniam na mieste podľahli. „V autobuse sa nachádzalo celkom 42 pasažierov, Záchranná zdravotná služba na mieste ošetrila 31 ľudí a tých aj rozviezla do troch okolitých nemocníc. Z toho 15 pasažierov šlo do Levoče, toho času je tam hospitalizovaných sedem pacientov, ďalších desať previezla do Spišskej Novej Vsi, ostalo tam sedem pacientov, šesť zranených bolo prevezených do Popradu, tí mali aj najťažšie zranenia,“ pri­blížil situáciu ešte v sobotu po nehode minister zdravotníctva Viliam Čislák.

Podľa portálu cas.sk sa v nemocnici v Spišskej Novej Vsi nachádza aj Humenčan Rado (35), ktorý ma poranené rameno, spolu so synom Adamom (6). Ten vyviazol bez zranení.

„Keď som sa prebral, prvé, čo mi prebleslo hlavou, bolo, kde je môj milovaný syn. Nikde som ho nevidel,“ opísal Humenčan chvíle hrôzy pre cas.sk s tým, že po chvíli ho zbadal plakať v uličke… „Preľakol som sa, aké zranenia utrpel. Ale keď som sa k nemu dostal, povedal, že plače, lebo nemá topánku. Vtedy mi odľahlo. Bola to najradostnejšia informácia o strate, akú som kedy dostal.“

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM