Tlačové správy

Užite si Valentína, Veľkú noc i jarné prázdniny

Rozmýšľate, čím prekvapiť svojho partnera, prípadne celú rodinu tak, aby ste spolu strávili nezabudnuteľné chvíle plné aktívnej zábavy, relaxu a pohody? Máte na to príležitosť počas blížiacich sa sviatkov a prázdnin. Začne svätý Valentín, nasledujú jarné prázdniny a nakoniec príde Veľká noc.

Ilustračný obrázok k článku Užite si Valentína, Veľkú noc i jarné prázdniny
Zdroj: Dnes24.sk

Pri každej z týchto príležitostí nič nepokazíte, ak si vyrazíte z domu za relaxom v kúpeľoch, wellness zariadeniach, či na lyžovačku. Dokonca môžete všetky tieto atrakcie spojiť. Urobte niečo pre svoje zdravie a ak máte deti, tak aj pre nich. Ak ich ešte nemáte a chcete, tak môžete niečo urobiť preto, aby sa to zmenilo.

Valentína, Veľkú noc i jarné prázdniny môžete príjemne a aktívne stráviť napríklad vo wellness zariadeniach v slovenských Bardejovských kúpeľoch, Kúpeľoch Rajecké Teplice, moravských Kúpeľoch Luhačovice (Lázně Luhačovice), na ozajstnom zámku vo Vígľaši, či v rodinnom hoteli Solisko vo Vysokých Tatrách na Štrbskom Plese. Ak vám je ľúto investovať peniaze do zdravia a oddychu, tak si doprajte trvalý luxus a investíciu, ktorá vás prežije. Vymeňte svoje staré okná za nové drevené z produkcie firmy Makrowin, s.r.o., Detva. Dnešné kvalitné drevené okná sú nielen estetickým zážitkom s dokonalou tepelnou a zvukovou izoláciou, ale aj kusom umenia, ktoré pretrvá desaťročia a poskytne potešenie aj ďalším generáciám. Alebo si dajte nainštalovať na dom solárne zariadenie od Thermo-solaru Žiar nad Hronom na prípravu teplej úžitkovej vody pre celú rodinu, takmer zadarmo počas najbližších 30–40 rokov.

Ak sa rozhodnete pre relax a rozmaznávanie masážami, dobrým jedlom a prechádzkami na čerstvom vzduchu, najlepšou voľbou sú wellness zariadenia. Dnes sú nimi vybavené hotely, kúpele, akvaparky a dokonca aj zámky. Práve takým symbolom nového trendu v hotelierstve na Slovensku je novozrekonštruovaný Vígľašský zámok, z ktorého je dnes kongresový hotel The Grand Vígľaš **** s poskytovaním wellness služieb. Ponúka svojim hosťom úžasné zážitky v jedinečnom prostredí hotela a reštaurácie Anjou Court. Doprajte si s partnerkou valentínsky pobyt na Zámku Vígľaš. V ponuke je romantické kino alebo lahodná večera pri sviečkach so šampanským, špeciálna valentínska diskotéka a ďalšie malé či veľké prekvapenia.Mar­ketingový riaditeľ hotela Branislav Lupták k tomu hovorí: ,,Pripravili sme Valentínsky balík na 2 noci s polpenziou, ktorý začína už od 269 eur za dvojposteľovú izbu Classicroom. V cene je 1× valentínske štvorchodové menu v AnjouCourt pri sviečkach (14.2.), trojchodová servírovaná večera, romantické kino (13.2.) a 2× bohaté bufetové raňajky. Okrem toho dostanete valentínsky welcome drink (14.2.), fľašu sektu na izbe (prvá noc), ružičku pre dámu, či balón šťastia. Poteší vás aj valentínska diskotéka, 20% zľava na masáže, voľný vstup do wellness, prehliadka zámku, či Wifi a parkovanie pri zámku zdarma.Samostatnou kategóriou služieb na zámku je hotelové wellness centrum, Wellness – Queen Barbara Spa. Ubytovaným hosťom je k dispozícii bazén s protiprúdom, vírivka, infrasauna, fínska sauna, ochladzovací bazén, ako aj rôzne druhy masáží.“

Zámok Vígľaš má v ponuke aj ďalšie atraktívne pobytové a wellness balíky, či akcie a zľavy. V ponuke hotela je aj Wellness balík od 129 eur na osobu.Vychutnajte si aj vy čaro unikátnej historickej pamiatky v strednej Európe, ktorá prináša návštevníkom návrat do obdobia gotiky, renesancie i baroka. Budete sa tu naozaj cítiť ako na zámku. Zažijete magickú atmosféru stredovekého zámku, ktorý uhorskí králi využívali na svoje poľovačky. Tentoraz za ceny nižšie než zvyčajne, využitím pobytových balíčkov a zliav (10 – 20%) za skoré objednávky. Obyvatelia Vígľaša navyše dostanú regionálnu zľavu vo výške 10 % na ubytovacie, stravovacie aj wellness služby.

Pre rodiny s deťmi ponúka atraktívne ubytovanie rodinný Hotel Solisko. Situovaný je priamo na brehu Štrbského plesa vo výške cca 1400 metrov nad morom a je vynikajúcou základňou pre lyžovačku počas jarných prázdnin a pobyt na Štrbskom Plese. V prípade nepriaznivého počasia je k dispozícii wellness a fitness zóna. Hotel má vlastný skibus pre bezplatný odvoz klientov priamo k nástupišťu lanoviek a späť.Ocenia to hlavne klienti s malými deťmi, keď po zavolaní mobilným telefónom po nich do 5–10 minút príde mikrobus priamo pod svah Soliska.

Manažérka Hotela Solisko Katarína Kaňová hovorí: ,,Reštaurácia hotela s názvom Al lago ponúka špeciality vynikajúcej mediteránskej kuchyne, doplnenej o tradičné slovenské jedlá, ktorá uspokojí každého. Vyberú si aj deti, majú tu na výber aj taliansku pizzu, špagety, rôzne cestoviny a v sezóne aj domáce hamburgery. Hotel Solisko má k dispozícii 26 izieb, z toho 5 DeLuxe a jedna bezbariérová. Susedné izby prepojené dverami umožňujú vytvorenie rodinných dvojizieb, v prípade potreby sa dajú využiť aj prístelky. Hneď vedľa jedálne je miestnosť na hranie, kde majú deti k dispozícii hračky. Samozrejmosťou je v celom hoteli wifi pripojenie zdarma. Z terasy hotelovej reštaurácie je to k vode len pár metrov a je z nej úchvatný výhľad na štíty. Rodiny s deťmi si môžu urobiť celodenný výlet do akvaparkov, k dispozícii majú v 25 km vzdialenom Poprade Aquacity, alebo to majú 48 km do Tatralandie pri Liptovskom Mikuláši. Pre deti je veľkou atrakciou aj zubačka z Tatranskej Štrby na Štrbské Pleso, či električka zo Štrbského Plesa do Popradu.

Dobrú kuchyňu so švédskymi stolmi, pekné výhľady na kúpeľné domy, prechádzky v rozľahlom parku a po okolitých horách a hlavne atraktívne wellness ponúkajú Bardejovské kúpele. V zime sú dobrou základňou aj pre lyžovačku v neďalekom lyžiarskom stredisku Regetovka. Zo všetkých slovenských kúpeľov majú Bardejovské najširšie indikačné zameranie. Klienti si tu užívajú denne Wellness Spa v hoteli Ozón, kde je bazén otvorený denne v čase 11.00–21.00 h. a saunový svet v čase 13.00–21.00 h. V stredu až nedeľu sú prístupné aj fitness, masáže a solárium.

Ekonomicko-obchodná riaditeľka Bardejovských kúpeľov Tamara Šatanková k tomu hovorí: ,,Bardejovské kúpele myslia aj tento rok na zaľúbencov, pre ktorých pripravili predĺžený valentínsky wellness víkend v termíne od 12. februára (prípadne 13. februára) do 15. februára 2015. Dvojice si môžu dopriať relax v romanticky vyzdobených izbách hotela Ozón*** už od 254 EUR. Cena zahŕňa plnú penziu pre dve osoby na dve noci, za viac nocí je možné si priplatiť. Romantiku kúpeľného pobytu umocní večera pri sviečkach, každodenný vstup na tanečnú zábavu, nočné kúpanie vo Wellness spa so šampanským, minerálny kúpeľ, masáž, 20% zľava na služby BEAUTY STUDIA a ďalšie benefity. Záujemcovia sa nemusia viazať iba na Valentína, ale môžu si prísť užiť čaro zábavy a relaxu za vynikajúce ceny aj v iné dni. Do konca februára 2015, pri minimálnej dĺžke pobytu 6 nocí, platia akciové zimné zľavy pre samoplatcov z radov seniorov, ale aj pre ostatných klientov.Akciové zníženie cien je výnimočnou ponukou, s výškou zľavy 20 % a platí pre pobyty SENIOR, ŠTANDARD, OZDRAVNÝ, WELLNESS VITALITY, WELLNESS RELAX a WELLNESS VITAL.“

Kúpele Rajecké Teplice a ich zariadenia SPA APHRODITE sú perlou regiónu -Rajeckej doliny i Žilinského kraja. Najväčšou pýchou kúpeľov je vlani v júni otvorený luxusný štvorhviezdičkový kúpeľný hotel APHRODITE PALACE. Luxusný hotel s vlastnou kulinárskou reštauráciu, je situovaný v centre kúpeľného mestečka, premostením spojený priamo s kúpeľným domom v antickom štýle APHRODITE, v ktorom hostia absolvujú všetky procedúry. Práve tu môžete prežiť nezabudnuteľné chvíle plné romantiky so svojím partnerom v jednom z najkrajších miest na Slovensku. Ubytovanie si môžete zvoliť v hoteloch Aphrodite **** alebo Aphrodite Palace**** vo viacerých kategóriách izieb. Presne na Valentína sa bude v hoteli Aphrodite Palace konať Aphrodite Valentínsky ples. Moderátorkou večera bude Erika Barkolová. Vystúpia skupiny TWiiNS, ABBA Stars a choreograf a tanečník Filip Jankovič s tanečnou skupinou.

Viceprezident akciovej spoločnosti SLK Rajecké Teplice Zdenko Miškolci k tomu hovorí: ,,Našim hosťom na Valentína ponúkame romantický balík na 2 noci s polpenziou a romantickými procedúrami. Patrí k nim whirlpoolový kúpeľ vo dvojici s perlivým vínom a spoločná romantická masáž. Na privítanie majú na izbe pripravené šampanské. Ubytovanie začína v Hoteli Aphrodite Palace *** v izbe Štandard na 359 eurách pre pár na 2 noci, izba Comfort stojí 403 eur a izba Superior 475 eur. V Hoteli Aphrodite **** vyjde izba Superior na 463,50 eur pre pár na 2 noci. K balíku si môžu záujemcovia prikúpiť vstupenku na ples za 30 eur na osobu. V prípade záujmu si môžu hostia v rámci tohoto balíka zvoliť jednu romantickú večeru v Rybárskej Bašte. Súčasťou balíka je neobmedzený vstup do vonkajšieho a vnútorného vodného sveta, kde je všade v bazénoch liečivá termálna voda.“

Kúpele Rajecké Teplice patria k najobľúbenejším kúpeľom pre samoplatcov. Ako prvé na Slovensku zaviedli wellness služby, víkendové wellness pobyty a to už v 90. rokoch minulého storočia. Rajecko-teplická termálna liečivá voda má certifikované liečebné účinky, známe už od 14. storočia. Predvlani pribudol v kúpeľoch vonkajší vodný svet, ktorý tvorí päť bazénov – relaxačný, plavecký, bralový bazén s vodopádom a dva turecké kúpele. Poskytujú aj široký rozsah wellness služieb, víkendových wellness pobytov a kúpeľnej liečby. V Rajeckých Tepliciach sa liečia pohybové, nervové, dýchacie choroby (astma) a choroby z povolania.

Pre Slovákov sú atraktívne nielen domáce kúpele, ale radi navštevujú aj moravské Kúpele Luhačovice. Vlani si ich tu užívalo špičkové služby takmer 2000. Slováci si našli k Luhačoviciam cestu a stali sa najrýchlejšie rastúcim trhom pre tunajšie kúpele. K najobľúbenejším pobytom sa radia predĺžené wellness víkendy, relaxačné pobyty, týždenné pre seniorov, ale aj klasické liečebné pobyty. Na kúpeľné pobyty je najobľúbenejší štvorhviezdičkový Jurkovičov dom a na wellness rovnako štvorhviezdičkový hotel Alexandria. V Luhačoviciach sa dá príjemne stráviť deň prechádzkami, posedením vo vynovenom kúpeľnom parku, ochutnávaním tunajších svetoznámych minerálnych vôd na čele s Vincentkou a obdivovaním rozprávkovo krásnych stavieb v štýle ľudovej secesie, ktoré tu po sebe zanechal Dušan Jurkovič. Najväčším lákadlom pre Slovákov je súbor Jurkovičových stavieb – Jurkovičov dom, Vila Chalúpka, Vila Jastrabie, Vodoliečebné kúpele, Riečne a slnečné kúpele a Hudobný pavilón. Kúpele Luhačovice sa o tieto architektonické skvosty starajú a udržiavajú tak Jurkovičov odkaz. Slovákov oslovuje, popri histórii, aj blízkosť. Luhačovice sú po ceste vzdialené iba 25 km od hraničného prechodu Drietoma – Starý Hrozenkov, 54 km od Trenčína a 165 km od Bratislavy.

Jiří Dědek, výkonný riaditeľ Kúpeľov Luhačovice, a.s., konštatuje: ,,Luxusný ALEXANDRIA**** Spa & Wellness hotel v Luhačoviciach pripravil aj tento rok bohatý valentínsky balíček pre zamilované dvojice, ktoré chcú stráviť v dňoch 12.-15. 2. 2015 nezabudnuteľný predĺžený víkend plný relaxu. Valentínsky balíček za 250 eur na osobu zahŕňa 3× prenocovanie, polpenziu, valentínsku večeru vo vyhlásenej Francúzskej reštaurácii so 4-chodovým menu, voľné vstupy do wellness centra a fitness centra, relaxačný bublinkový kúpeľ, parafínový obklad chrbta, masáž, orientálny rituál Rasul, valentínsky darček a ďalšie benefity. Magnetom je voľný vstup do wellness centra v štýle starorímskych kúpeľov, ktorý zahŕňa rad relaxačných procedúr. Nechýba ani pravidelný kultúrny program vo vyhlásenom nočnom klube s prvorepublikovou atmosférou. Relax umocnený špičkovými službami, je tou najlepšou príležitosťou, ako príjemne stráviť výnimočné dni. Alexandria je vlajkovou loďou wellness pobytov v Kúpeľoch Luhačovice. Samozrejmosťou je požičanie županu, či WIFI na izbe zdarma.“

Okrem Valentína Kúpele Luhačovice, a. s., pripravili na rok 2015 aj širokú ponuku liečebných, regeneračných, relaxačných a wellness, víkendových, rekondičných pobytov a pobytov pre deti. Medzi akčnými ponukami je Veľká noc v Alexandrii, alebo Aprílový wellness. Pre nováčikov je tu pobyt ,,Po prvý raz v Alexandrii“, kde si môžu v čase 25. 1.-31. 5. vyskúšať 3, 4, alebo 7-dňové zvýhodnené pobyty s akčnými cenami od 230 eur na osobu. Okrem noviniek je samozrejme k dispozícii aj široká ponuka overených tradičných pobytov. Patria k nim Liečba & Wellness, Medical wellness, VIP wellness týždeň, VIP wellness víkend, Víkend v Alexandrii, Ochutnávka wellness, Wellness na skúšku, Hotelové ubytovanie, Advent v Alexandrii, Vianoce v Alexandrii a Silvester 2015.

Pre Banskobystrický, Žilinský a Trenčiansky kraj sú jarné prázdniny 16. až 20. februára 2015, pre Košický a Prešovský 23. až 27. februára 2015 a pre Bratislavský, Nitriansky a Trnavský kraj sú jarné prázdniny 2. až 6. marca 2015. Tohtoročná Veľká noc začne veľkým piatkom 3.apríla a vyvrcholí veľkonočným pondelkom 6.apríla 2015. Rezervujte si pobyty včas, najlepšie hneď, lebo počas prázdnin a sviatkov bývajú kapacity hotelov vypredané.

Viac informácií je na: www.grandviglas.com , www.hotelsolisko.sk , www.kupele-bj.sk, www.spa.sk, www.LazneLuhacovice.czwww.HotelAlexandria.cz

Užite si Valentína, Veľkú noc i jarné prázdniny
9
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM