Správy

Uvoľnili sa parkovacie miesta: Z humenských ulíc zmizlo vlani 24 vrakov

Mestská polícia postupne odstraňuje nepojazdné autá z humenských parkovísk a ulíc. Nie vždy je to ale jednoduché.

Ilustračný obrázok k článku Uvoľnili sa parkovacie miesta: Z humenských ulíc zmizlo vlani 24 vrakov
Zdroj: TASR

Z ulíc v Humennom zmizlo ku koncu októbra minulého roka 24 vrakov áut. Odstránenie ďalších 11 bolo v riešení. Počet schátraných nepojazdných vozidiel zaberajúcich verejné priestranstvá hodnotí mestská polícia (MsP) ako primeraný, vzhľadom na rozlohu mesta.

Zisťovanie majiteľa

Vyplýva to z informatívnej správy o stave a riešení vrakov v meste, s ktorou sa humenskí mestskí poslanci oboznámili na svojom poslednom minuloročnom zasadnutí v decembri. Z celkového počtu 35 vrakov, ktoré mestskí poslanci v uplynulom roku na území mesta zaregistrovali, 24 odstránili ich majitelia na základe výzvy.

V čase konania sa mestského zastupiteľstva plynula majiteľom ďalších ôsmich 60-dňová lehota na ich odstránenie. „V jednom prípade je vozidlo predmetom nevyrovnaných majetkových sporov a v dvoch prípadoch zatiaľ nebol zistený majiteľ,“ doplnil náčelník MsP Marián Zub.

Dohľadať majiteľa vraku nie je podľa jeho slov vždy jednoduché, keďže niektoré schátrané vozidlá sú bez EVČ či VIN čísla. MsP má tiež skúsenosť, že majiteľ bol dlhodobo v zahraničí, zomrel, realizovalo sa dedičské konanie alebo súdny spor, často tiež vlastník vozidla na výzvu mestskej polície nereagoval. Ako Zub ozrejmil, aj napriek tomu sa im za obdobie posledných desiatich rokov podarilo z mesta odstrániť celkovo 136 vrakov.

Bude ich pribúdať?

Mestská polícia do budúcna nevylučuje, že sa situácia zhorší. „V súčasnosti je prirodzeným javom pribúdanie starých motorových vozidiel, čo môže viesť do budúcna k nárastu počtu vrakov,“ uzavrel náčelník MsP.

Ak by bola situácia s pribúdajúcimi vrakmi na území mesta neúnosná, navrhuje mestu zazmluvniť spoločnosť, ktorá je oprávnená odťahovať vraky na určené parkovisko.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM