Veronika Hunyadiová Správy

Utečencov prichýlili aj Humenčania. Koľko z nich požiadalo o príspevok na ubytovanie?

Spomedzi šiestich okresných miest na Zemplíne našlo najviac odídencov z Ukrajiny dočasné útočisko pred vojnou v Michalovciach. Koľko utečencov prichýlili Humenčania?

Ilustračný obrázok k článku Utečencov prichýlili aj Humenčania. Koľko z nich požiadalo o príspevok na ubytovanie?
Zdroj: TASR/AP

Aj napriek blízkosti Sobraniec k hraničnému priechodu vo Vyšnom Nemeckom tu o príspevok na bývanie pre vojnových utečencov požiadalo najmenej domácností. Vyplýva to z informácií, ktoré poskytli mestské úrady (MsÚ) jednotlivých okresných miest po uzavretí prijímaní žiadostí o príspevok na bývanie pre ukrajinských odídencov.

Snina a Humenné

V Snine, ktorá je prvým okresným mestom za hraničným priechodom v Ubli, našlo podľa slov Miroslavy Špitalikovej útočisko v 32 domácnostiach 78 ukrajinských dospelých a 55 detí.

V Humennom poskytuje 87 Ukrajincom dočasný domov 23 domácností. Podľa slov Mariána Škubu z tlačového referátu MsÚ je medzi ubytovanými 55 dospelých a 32 detí do 15 rokov.

Ďalšie mestá

Najviac utečencov ubytovali obyvatelia v Michalovciach. „K dnešnému (8. 4.) ránu sme evidovali 51 osôb, ktoré poskytujú ubytovanie 182 ukrajinským obyvateľom, 113 dospelým a 69 deťom do 15 rokov,“ informovala vedúca odboru komunikácie, marketingu a kultúry michalovského MsÚ Mária Stričková s tým, že vo väčšine prípadov sú na ubytovanie odídencov využívané byty.

Päť rodín v Sobranciach u seba prichýlilo deväť dospelých a desať detí z Ukrajiny. Podľa slov primátora Pavla Džurinu ide o ukrajinské rodiny, ktoré poskytli azyl svojim príbuzným.

Mesto Vranov nad Topľou aktuálne eviduje spolu 108 odídencov z Ukrajiny. V 26 domácnostiach, ale i kláštore či na fare tu býva 52 dospelých a 56 detí do 15 rokov. V 13 domácnostiach v Medzilaborciach našlo útočisko 63 ukrajinských vojnových utečencov. Ako uviedla Vladimíra Begeniová z organizačného odboru MsÚ, má ísť o 33 dospelých a 30 detí do 15 rokov.

Foto: ilustračné

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM