Tlačové správy

Tip na víkend: Populárna NBL opäť aj v Trebišove

Súťaže pre verejnosť v atraktívnom olympijskom beachvolejbale sa môžete zúčastniť aj vy. Uzávierka prihlasovania je dnes (štvrtok 25.6.), prihlasuje sa výhradne cez internet.

Ilustračný obrázok k článku Tip na víkend: Populárna NBL opäť aj v Trebišove
Zdroj: Dnes24.sk

Národná beachvolejbalová liga je celoslovenskou súťažou pre verejnosť. Zúčastniť sa jej môže tak ten (alebo tá ;), kto ešte beachvolejbalovú loptu ani poriadne nedržal v ruke, ako aj vrcholový volejbalista či beachvolejbalista. Aby však rekreačný hráč neodišiel domov smutný s “világošom”, NBL od samotného začiatku rozdeľuje účastníkov na dve skupiny: (beach)volejbalovú špičku a amatérov. Členovia B/V špičky, ale napríklad aj lepší amatéri (podľa dosahovaných výsledkov), hrajú v NBL povinne kategóriu A, kdežto amatér si môže vybrať, či chce vyzvať najlepších v A, alebo si “nerušene” zahrať v nižšej kategórii.

“To je pre nás veľmi dôležité, pretože NBL je v prvom rade o radosti z hry, ktorú chceme dopriať vždy novým a novým ľuďom. A tí neprídu, resp. nevrátia sa, ak hneď na svojom prvom turnaji dostanú nakladačku a nebudú mať z hry nič,” vysvetľuje Michal Ivan, spoluzakladateľ a súťažný riaditeľ NBL. “Mnohí organizátori to neriešia a robia open turnaje, kde sú všetci postavení na jednu úroveň. Je to jednoduchšia cesta, ale my sme nikdy neľutovali, že sme sa vydali tou náročnejšou. Aj keď nás to stojí dvakrát toľko úsilia ale napríklad aj vecných odmien,” pokračuje Ivan.

Nejde pritom o malú položku. NBL rozdá účastníkom za jednu sezónu vecné odmeny v celkovej hodnote vyše 6-tisíc eur. Prvá cena je v hodnote 30 až 40 eur na osobu, druhá 20€, tretia minimálne 10€. Medzi cenami tento rok figurujú napríklad vstupenky alebo žetóny na športovo-hudobné festivaly (Festival Divokej vody, Pome Rudava), slnečné okuliare Relax či drinky Cool portfólia pivovaru Staropramen a iné. O prize money sa v NBL nehrá, s výnimkou jedného turnaja – finálového.

“Bránime sa tomu od začiatku. NBL bola vždy o zábave, dobrých vzťahoch a radosti z hry. Bojíme sa, že peniaze by to mohli pokaziť a priniesť nezdravú súťaživosť. Tá sa niekedy vyskytne aj tak, ale predsa – pokiaľ sa nehrá o peniaze, nedostane sa do nezvládnuteľných rozmerov. Finále je o inom, tam sa dostanú najlepší amatéri, ktorí túto myšlienku chápu a už sa len pobijú o titul majstra SR amatérov. Tu naopak nie sú vecné odmeny, ale iba prize money, ktorých výška priamo závisí od počtu účastníkov NBL v danom roku,” uzatvára Ivan. Vlani sa napríklad rozdeľovalo 1260 eur, účastníkov NBL 2014 bolo 840. Úradujúcimi majstrami SR amatérov sú Martin Vaško, Ján Orolín, Helga Gregová a Petra Hrapková.

Národnú beachvolejbalovú ligu 2015 si možno zahrať v 8 mestách SR. Aktuálny ročník začal uplynulú sobotu v rodisku NBL – v Nitre. O tom, že NBL je fenomén, svedčí napríklad aj jej dosah na sociálnych sieťach – napríklad “post reach” FB stránky Volley-city.sk (oficiálna platforma NBL) za posledný týždeň bol vyše 14-tisíc ľudí! Od roku 2012 medzi dejiskami NBL nechýba ani Trebišov. Práve dnes (štvrtok 25.6.) je posledný deň na prihlásenie na prvý trebišovský turnaj NBL tejto sezóny, hrá sa v kategórii zmiešané dvojice. Ak chcete NBL vyskúšať, prihlásiť sa môžete tu. Organizátori srdečne pozývajú a vítajú každú ruku a nohu, obzvlášť tie rekreačné či amatérske. Povinný je vraj úsmev ;)

Kalendár NBL 2015
Viac o NBL

foto: Turnaj NBL 2015 (Nitra, 20.6.2015), autor Martin Cintula

Tip na víkend: Populárna NBL opäť aj v Trebišove
10
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM