Rôzne

Svetlo sveta uzrela nová kniha: Dočítate sa v nej o týchto 12 úspešných Humenčankách!

Ženy, ktoré to dokázali. Takýto názov nesie nová kniha, ktorá predstavuje tucet úspešných Humenčaniek. O kom konkrétne sa v nej môžete dočítať?

Ilustračný obrázok k článku Svetlo sveta uzrela nová kniha: Dočítate sa v nej o týchto 12 úspešných Humenčankách!
3
Galéria
Zdroj: MsÚ Humenné

Okresná organizácia Únie žien Slovenska v Humennom s finančnou podporou Komunitnej nadácie mesta Humenné usporiadala v nedeľu galaprogram pri príležitosti Dňa matiek, súčasťou ktorého bolo predstavenie a krst knihy o tucte známych a úspešných Humenčaniek.

Autorkou tejto knihy s názvom Ženy, ktoré to dokázali, je Alexandra Harvanová.

Dvanásť Humenčaniek

K dvanástim Humenčankám, o ktorých kniha pojednáva, patria primátorka mesta Humenné a poslankyňa Národnej rady Slovenskej republiky Jana Vaľová, hudobná skladateľka a klaviristka Ľubica Čekovská, bývalá predsedníčka okresnej organizácie Únie žien Slovenska Anna Capová, humenská poslankyňa a riaditeľka Odboru sociálnych vecí a rodiny Úradu práce v Humennom Jana Andruchová, prozaička, poetka, autorka literatúry pre deti a zároveň autorka povestí, ktorých dej je spätý s humenským regiónom Viera Čurmová, lekárnička Lekárne pri kaštieli Žela Bialá, učiteľka ZŠ Laboreckej Mária Ďugošová, výkonná riaditeľka historicky prvého pracovného portálu na Slovensku Profesia.sk, nominovaná na Manažéra roka 2015 Ivana Molnárová, humenská divadelná a televízna režisérka, autorka a herecká koučka Adriana Totíková, módna návrhárka Jana Jurčenko, trojnásobná majsterka Českej republiky v kickboxe Dominika Karchová a speváčka Štefánia „Stefi“ Šalátová.

Zaspieval aj Cmorík

„V rámci slávnostného galaprogramu na pódiu Mestského kultúrneho strediska vystúpili s tancom a hrou na gitaru žiaci Súkromnej základnej umeleckej školy Via arto a žiaci Základnej umeleckej školy Mierová s orchestrom pod vedením dirigenta Srđana Stojiljkovića. Neskôr všetkým dámam zaspieval Superstarista Peter Cmorík,“ uviedla Michaela Dochánová z tlačového referátu Mestského úradu v Humennom.

Doplnila, že krstnými rodičmi knihy o úspešných Humenčankách, z ktorých niektoré sú aj matkami, boli riaditeľka ZŠ Hrnčiarska Jarmila Oravcová a musherský majster sveta a Európy Igor Štefan.

FOTO z krstu: Na svete je nová kniha, ktorá predstavuje týchto 12 Humenčaniek
3
Galéria
Zdroj: MsÚ Humenné
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM